A Fidesz feljelentést tesz a balatonőszödi kormányüdülő ügyében

A Fidesz feljelentést tesz a balatonőszödi kormányüdülő egyik rendkívül értékes villájának eladása ügyében – közölte Szijjártó Péter fideszes politikus hétfői sajtótájékoztatóján. Hozzátette: a tranzakcióban egy Gyurcsány Ferenc érdekeltségi körébe tartozó cég került szerződéses viszonyba a magyar állammal.

MNO
2005. 02. 07. 12:58
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ismeretlen tettes ellen feljelentést tesz a Fidesz a balatonőszödi kormányüdülő egyik nagy értékű villájának eladása ügyében. Szijjártó Péter, a Szövetség országgyűlési képviselője hozzátette: kérni fogják a bíróságtól a szerződés semmiségének megállapítását. A politikus szerint a tranzakcióban a Gyurcsány Ferenc érdekeltségi körébe tartozó egyik cég került szerződéses viszonyba a magyar állammal – írja az MTV Teletext.

Korábban többször kértük a miniszterelnök urat, még miniszterként is, hogy hozza nyilvánosságra az egyik cége és az állam között létrejött lízingszerződést a balatonőszödi kormányüdülő egyik rendkívül értékes villájának kapcsán – mondta Szijjártó Péter az Info Rádióban. Hozzátette: ez mind a mai napig nem történt meg, ezért a Fidesz feljelentést tesz a kormányüdülő e villájának eladása kapcsán, hiszen több olyan jogi aggály is megfogalmazódott, amelyek szerintünk megalapozzák a semmiségre vonatkozó indítványunkat.

Az akkor aktuális törvények szerint 20 millió forint értékhatárig történhetett volna meg ilyen módon az ingatlan értékesítése, azonban a forgalmi értéket 30 millió forintban állapították meg, erre egyébként tanúbizonyságot ad az az adatlap, amelyet Kiss Péter írt alá még tavaly februárban – közölte a fideszes politikus.

Másrészt a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal eredeti jelentése arról szól, hogy a versenytárgyalás meg nem tartása megalapozza a semmiséget. Harmadrészt pedig a lízingnek van két alapvető eleme: a tőketörlesztés és a kamattörlesztés. Mi úgy látjuk, hogy alapos lehet az aggály, hogy a két és félmillió forintra kikötött éves lízingdíj nem tartalmazta a költséget és a kamatelemeket. Márpedig ha ez igaz, nem beszélhetünk lízingszerződésről. Ugyanakkor a lízingszerződés futamidejére 1994 és 2004 között 18 és fél százalékos átlagos jegybanki alapkamattal számolhatunk, illetve 2-4 százalékos mértékű lízingdíjjal. Hogyha ezekkel számolunk, a villáért nagyjából 120 millió forintot kellett volna fizetni 30 millió forint helyett. Éppen ezért ezekre a jogi szakvéleményekre alapozva kérjük, hogy a semmiséget állapítsák meg – fűzte hozzá Szijjártó Péter.

Forrás: MTV Teletext, Info Rádió

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.