Washington Times
A lapban egy nemzetbiztonsági szakértő szintén a fegyverembargó feloldásának lehetséges következményeiről ír. Ha Tajvan miatt kirobbanna egy fegyveres konfliktus az Egyesült Államok-Tajvan szövetséges pár és a kommunista Kína között- írja a szakértő-, az amerikai légierő okinawai F15E elfogóvadászai és japán F-15-ösök lennének a kelet-kínai légiháború frontvonalában.
Ororszország több száz modern SZU-27-est és SZU-30-ast adott el Kínának, melyek ugyan kiváló repülőgépek, de avionikai (repülési műszerek) és célzórendszereik már nem vennék fel a versenyt az amerikai és európai színvonallal. – Ha ma lenne a csata, úgy véljük, hogy a mi minőségünk győzne az ő mennyiségük felett – írja a szakértő. Ha azonban az EU véget vet az embargónak és engedélyezi a modern avionikai rendszerek Kínának való eladását, az amerikai és japán pilóták a sajátjukhoz hasonló minőséggel és lehengerlő számú ellenféllel néznének szembe. Ez pedig amerikai és japán életek feláldozását jelentené „az európai kapzsiságért.„
Washington Post
A Washington Postban egy szakértői páros arról ír, hogy az Európai Unió fel akarja oldani a Kína ellen az 1989-es Tiananmen téri mészárlás miatt érvénybe léptetett fegyverembargót. A kommunista ország egy új és hihetetlenül veszélyes fegyverkezési verseny forrása a Csendes-óceán térségében- vélik a szakértők. Hozzáteszik: mindez annak ellenére történik, hogy Kínát nem fenyegeti külső veszély.

Orbán Viktor: „Ukrajnával rosszul járnánk, rossz üzlet!”