Zsírleszívásra jött Magyarországra az a harmincegy éves nő, aki a beavatkozás másnapján meghalt – adta hírül több napilap. Az Ausztriában élő albán páciens esztétikai műtétjét január elején végezték el a mosonmagyaróvári kórházban. A rendőrség igazságügyi szakértőt vont be annak vizsgálatára, terhel-e valakit felelősség a halálesetért. Kocsis Tünde alezredes, a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense elmondta: jelenleg nem folyik büntetőeljárás. A Népszabadság értesülései szerint a beavatkozást egy nem helybeli orvos végezte, aki erre az alkalomra kibérelte az intézménytől a műtőt.
A lap információja szerint a fiatal nőnek a műtétet követően mélyvénás trombózisa keletkezett, ami tüdőembóliát okozott, s ez idézte elő a tragédiát. Egyelőre nem tisztázott, hogy a műtétet végző sebész hibáztatható-e a történtekért. Ami tény: tüdőembóliát sok minden okozhat, a szakemberek szerint akár fogamzásgátló rendszeres szedésétől is kialakulhat ilyen rejtett betegség.
Ivanics György, a Magyar Plasztikai Helyreállító és Esztétikai Sebész Társaság magánorvosi szekciójának vezetője szerint az esztétikai műtéteknek lehet következményük – bevérzés vagy a duzzanat -, s lehet szövődményük is. A lapnak elmondta: a haláleset ilyen beavatkozásoknál nagyon ritka, miután többnyire makkegészséges pácienseken végzik a szépészeti műtétet, s azt alapos orvosi vizsgálat előzi meg. Az orvos szerint szinte kizárt, hogy közvetlen összefüggés lenne a zsírleszívás és az embólia között.
Amire azonban a szakma mindenkit figyelmeztet: sajnos szakvizsga nélkül is végeznek egyes orvosok esztétikai műtéteket. Magyarországon körülbelül 160 plasztikai sebész dolgozik a magán- és az állami szférában és körülbelül 40-50 főre tehető azoknak a nem szakorvosoknak a száma, akik plasztikai sebészeti gyakorlatot folytatnak.
Konferencialiga: kiderült, kik várhatnak a magyarokra a következő selejtezőkörben
