A Duna árhulláma várhatóan készültség elrendelése nélkül vonul le. Az Ipoly valamennyi vízmércéjén apadást észlelnek. Mértéke 8-42 centiméter per nap.
A Tisza teljes hazai szakaszán árad, mértéke Tiszabecs és Tokaj közt 98-14 cm, Tokaj és a déli országhatár között pedig 6-3 cm naponta. Mellékfolyói közül a Bodrog, a Túr, a Szamos, és a Kraszna mérsékelten árad.
A Körösök vízrendszerében erőteljes az áradás a felső szakaszokon; a Fekete-Körös Antnál, – a folyó legfelső, hazai vízmércéjén – tegnap, az esti órákban tetőzött 815 cm-es vízállással, az eddig előfordult legmagasabb vízállást 185 cm-re megközelítve. Ma reggelig már 19 cm apadást észleltek. A Fehér-Körös Gyulánál, az országhatár környezetében jelenleg még 2 centiméter per óra intenzitással árad. A Kettős-Körösön Békésnél erőteljesen emelkedik a vízállás. A vízrendszer többi folyóján mérsékelt az áradás. A Maros lassú ütemben apad.
Árvízi helyzet
A ma reggeli állapot szerint árvízvédelmi készültséget összesen 1803 km hosszúságú védvonalon tartanak.
I. fokú árvízvédelmi készültséget 1189 km, (Tisza Záhony-Kisköre, Szolnok-Körös-torok között, Lónyay-csatorna, Bodrog, Zagyva a Tarna torkolat alatt, Berettyó, Hortobágy-Berettyó, Hármas-Körös, Ipoly)
II. fokú árvízvédelmi készültséget 494 km, (Tisza Kisköre-Szolnok és Körös-torok–déli országhatár között, Takta, Sajó, Sebes-Körös, Kettős-Körös, Maros)
III. fokú árvízvédelmi készültséget 120 km (Fekete-Körös, Fehér-Körös, Kettős-Körös) mentén tartanak.

Füstös szobák titka – ő küldte Gyurcsánynak a selyemzsinórt