Szeptembertől új közös tömegközlekedési bérlet Budapesten
Megkezdte munkáját a Budapesti Közlekedési Szövetség (BKSZ), amelynek első lépése a szeptember 1-jétől induló Budapesten belüli közös bérlet – közölte a közlekedési miniszter a kormányülés után. Kóka János elmondta: a szövetség célja, hogy az ország 185 települése 3,3 millió lakosának olcsóbb, kényelmesebb és gyorsabb közlekedést teremtsen. Demszky Gábor főpolgármester azt mondta: az új bérlettel Budapesten belül a BKV, a MÁV és a Volánbusz járművei egyaránt használhatók lesznek. A közös havi bérlet díja szeptember elsejétől 6.785 forint, de ez nem jelenti azt, hogy a BKV jelenleg használatos bérletei változnának, vagy azt, hogy az új bérletet kötelező lenne megvenni.
Az új közös nyugdíjas és tanulóbérlet 2.596 forintba kerül majd. A közös bérlet így 10 százalékkal drágább, mint a mostani, de havonta akár több ezer forintot is megtakaríthatnak vele a Budapestre bejárók – közölte a főpolgármester.„A közös bérlettel jól járnak majd azok az ingázók, akik a MÁV vagy a Volán járatait a városhatárán belül is használták és ott átszálltak a BKV járataira„ – tette hozzá Demszky Gábor.
Közel 80 millió forint Mádnak
A kormány 76 és fél millió forinttal megemelte a felhőszakadás sújtotta Mád kárainak rendezésére szánt pénzösszeget. Eközben – a mezőgazdásági károk kivételével – elkészült a tokaj-hegyaljai ítéletidő következményeinek felmérése – közölte Batiz András kormányszóvivő.
Batiz András kormányszóvivő közlése szerint, Mádon, Szegilongon, Szegin és Bodrogkisfaludon több mint száz épületet kell helyreállítani, négyet pedig lebontani. A kormány elé terjesztette a belügyminiszter a mádi károkról szóló összesítést, amelyet a kormányfő megbízottjaként Szabó György, a térség országgyűlési képviselője készített. A jelentés alapján a kabinet döntött a lakosságot érintő, vagyis mintegy 80 millió forintos kár rendezéséről – mondta el a Magyar Rádiónak Szabó György.
- Három típusú kárt tudunk megkülönböztetni, van a biztosított lakóépületeknek a kára, ebben az esetben a kormány úgy döntött, hogy a biztosítási összegen felüli kárt állja, magyarán szólva a biztosítottak kárát 100 százalékban megtérítik majd. A nem biztosítottaknál kisebb a térítés mértéke, de így is kimagasló, 90 százalékát a helyreállítás költségeinek fogja fedezni az állam. Az a típusú kár, ami nem a lakásokban keletkezett, hanem a garázsban, melléképületekben, pincékben, itt egy 100 milliós hitelkeretet bocsát a kormány az érintettek rendelkezésére nagyon kedvező feltételekkel, a futamidő 10 év, három év türelmi idő van, amíg nem kell fizetni és döntő, hogy kamatmentes hitelről van szó – mondta Batiz.
A kormány elfogadta az egészségügyi program ütemtervét
A kormány elfogadta a száz lépés program egészségügyet érintő
változásainak ütemtervét. Batiz András szóvivő elmondta, hogy a kabinet még a parlament tavaszi ülésszakán benyújtja a szükséges javaslatok nagy részét. Amennyiben az országgyűlés elfogadja a módosításokat, egyes intézkedések hatásai már az év második felében érzékelhetőek lesznek. A társadalombiztosítással kapcsolatos változtatásokat szeptembertől tárgyalja a kormány.
Mikola: a kormány egészségügyi programja „kívánságlista”
A Fidesz Egészségügyi Egyeztető Fórumának elnöke szerint kormány ágazatot érintő 21 pontos programja az egészségügy valós problémáiról tereli el a figyelmet a – jelentette ki Mikola István.
Hozzátette: a program nem egyéb, mint kívánságlista.
(Info Rádió, Magyar Rádió, teletext.hu)

Hiába Magyar Péter trükközése Ukrajnával, ezúttal Manfred Weber buktatta le