2003 nyarán, amikor a pénzügyi felügyelet vezetőjét brutálisan bántalmazták, az ügyben Medgyessy Péter utasítására titkos nyomozás indult, aki azt kérte a rendőrségtől és a titkosszolgálatoktól, hogy találják meg Szász Károly támadóit és a felbujtókat. Ezt a feladatot eddig sem a rendőrség, sem pedig a titkosszolgálat nem végezte el; két ügyben még maga a nyomozás sem zárult le, egy pedig bírósági szakaszban van, de a jegyzőkönyveket mégis megsemmisítették – mondta Demeter Ervin.
A képviselő kijelentette: nem igaz, hogy a megsemmisítés a szolgálatok törvényi kötelessége lett volna, mert ilyen törvény nincs. Mindössze arról van szó, hogy a belső szabályokat értelmezték úgy, hogy az iratokat minél előbb eltüntethessék. Tudott-e Gyurcsány Ferenc a jegyzőkönyvek megsemmisítéséről, illetve azt helyesnek tartja-e? – kérdezte a politikus.
Kiss Péter kancelláriaminiszter a kérdést értelmetlennek találta. Kijelentette, hogy a hatóságok a nyomozás szempontjából érdemlegesnek tartott anyagokat elvitték, és csak a többit semmisítette meg a hivatal.
Azonnali kérdésében Répássy Róbert arra várt volna választ, hogy a nyomozó hatóság az összes, brókerbotránnyal kapcsolatos jegyzőkönyvet megkapta-e a Nemzetbiztonsági Hivataltól megsemmisítés előtt. Van-e arra vonatkozó írás, hogy nem tartottak igényt azokra a jegyzőkönyvekre, amelyeket nem láttak? Hány jegyzőkönyvet adtak át a nyomozó hatóságoknak – annak fényében, hogy egy jegyzőkönyvben több telefonbeszélgetést is rögzítettek?
Kiss Péter válaszában azt mondta, hogy 515+27 jegyzőkönyvet kapott meg a nyomozó hatóság.
Répássy Róbert viszontválaszában rámutatott, azt szerette volna megtudni, 515 beszélgetést tartalmazott-e az, amit megtekinthettek a nyomozó hatóságok, vagy 515 jegyzőkönyvet? Láthatta-e az ügyészség is mindet, vagy csak a Lamperth Mónika által ellenőrzött rendőrség?
Kiss Péter azt mondta: 515 jegyzőkönyvről beszélt, nem annyi beszélgetésről.
Érdekes hírek érkeznek Demszky Gábor háza tájáról, annak ellenére, hogy a szocialisták és a szabaddemokraták többször meghirdették, hogy az olcsó állam hívei. – „A Köztársaság polgárai adóforintjaikért joggal várnak kevesebb bürokráciát, jobb szolgáltatásokat az államtól, az állami pazarlást meg kell szüntetni „ – áll Gyurcsány Ferenc kormányprogramjában. – Persze mindez szavakban jól hangzik, a tettek azonban mást mutatnak – mondta Wintermantel Zsolt hétfői interpellációjában.
– Több mint 770 millió forintot költött tavaly a főpolgármesteri hivatal, többnyire közbeszerzési eljárások lefolytatása nélkül, külső cégek megbízására – olvashattuk minap az egyik napilapban. Mit is jelent ez? Azt, hogy miközben a hivatalban dolgozó 1100 köztisztviselő és több mint négyszáz más alkalmazott nem kapta meg a neki jogosan járó tizenharmadik havi fizetését 2004-ben, 770 millió forintot utalnak Demszky Gábor emberei magáncégeknek. Az emberek nap mint nap arról hallanak, hogy nincs pénz a budapesti tömegközlekedés fejlesztésére, új utak építésére, a már omladozó belvárosi épületek felújítására. A szakemberek szerint egy kátyú rendbehozatala tízezer forintba kerül. Ha gyors fejszámolást végzünk a magánvállalkozásoknak fizetett 770 millió forintból több mint 70 ezer budapesti kátyút lehetne helyrehozni, ám minderre nincs elegendő pénz, állítja Demsiky Gábor – emelte ki Wintermantel Zsolttól. Hozzátette: az adományozottak között rögtön elsőként feltűnik a Perfekt Rt., mely cég egy időben Gyuresány Ferenc érdekeltségi körébe tartozott. Ha figyelmesek vagyunk ott leljük a szerződött felek között az Ökocentrum Rt.- t is, amelyben hajdanán maga Demszky Gábor horvátországi villatulajdonos is vezető tisztséget vállalt – egy napilap információi szerint. Mindezek mellett a Gazdaságkutató Rt. sem maradhatott ki a szakértői gárdából, amelynek élén egy időben Csillag István volt gazdasági miniszter állott.
– Mint az önkormányzatokat felügyelő miniszter, mit szól a budapesti szabaddemokraták és szocialisták által vezetett Budapesti Főpolgármesteri Hivatal gyakorlatához? Kíván-e lépéseket tenni az adófizetői pénzek pazarlásának leállítására, ahogyan a kormányprogramban 2004 őszén rögzítették? Ez lenne a szocialisták és a szabaddemokraták „olcsó állama” a valóságban? – sorolta kérdéseit a képviselő.
Juhász Gábor erre visszakérdezett, hogy miért itt kérdez Wintermantel Zsolt, amikor ezt a fővárosi közgyűlésben is megtehetné, hiszen ott is képviselő.
A fideszes képviselő a választ nem fogadta el. Megjegyezte: felháborító, hogy a Demszkyt körülvevő apparátus az ebben a ciklusban másfélszeresére dagadt, épp úgy, mint a kormányfőé.
Forrás: fideszrakcio.hu

Menczer Tamás: Elfogtam egy levelet!