Lévai kifogásolja Szili felkészültségét

Már megbocsásson, de önnek milyen életműve van? – tette föl a kérdést a Színes Bulvár Lap Lévai Katalinnak. Az MSZP-s EU-képviselő ugyanis fontos elvárásként fogalmazta meg egy köztársaságielnök-jelölttel szemben, hogy „legyen mögötte egy életmű, és beszéljen nyelveket”.

MNO-összeállítás
2005. 05. 19. 12:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lévai Katalin saját életműveként a doktori és kandidátusi fokozatát említette, kifejtette hogy tanszékvezetőként dolgozott, nyolc könyve jelent meg, és az Esély című szociálpolitikai folyóirat főszerkesztője volt. Szili jelölését az MSZP részéről hibának tartja – fogalmazott –, hiszen a szocialisták tudták, hogy az SZDSZ nem fogadja el jelöltként a parlament elnökét. Lévai butaságnak nevezte, hogy ő csupán önjelöltként jött volna szóba a köztársasági elnöki posztra pályázók között: „Ötven női szervezet támogatott” – mondta, hozzátéve: az emberek elfogadták volna őt, csupán a politikai támogatást nem kapta meg.

Ami most folyik, méltatlan, és lejáratja az államfői posztot, s ezért a koalíció pártjai felelősek – jelentette ki Lévai a lapnak nyilatkozva. A háttérben zajló pártalkuk Bihari Mihály elnökjelölti pozícióit erősítik – vélte Lévai.

Szili Katalin, aki az Országgyűlés elnöke 2002. május 15-től, valóban nem rendelkezik nyelvvizsgával: az Országgyűlés weboldalán Szili nevénél semmilyen fokozatú nyelvvizsga nincs feltüntetve, csupán az, hogy „társalgási” szinten beszéli az angolt és a németet, életrajzában pedig az szerepel, hogy e nyelvek területén szerzett jártasságot.

Életrajzából egyébként kiderül: jogi diplomát szerezett a Janus Pannonius Tudományegyetemen, majd azt humánökológus, később politológus diplomával egészítette ki. A dokumentumban valószínűleg elírás miatt olvasható, hogy 1983-tól a Magyar Szocialista Párt tagja. Szili, aki 1983-ban lépett be a Magyar Szocialista Munkáspártba, „életművét” gyámügyi előadóként kezdte Pécs városi tanácsában. Az MSZMP-be való belépését követően nem sokkal előadóból csoportvezető lett a városi tanácsban. 1989-ben, az MSZMP megszűnése után lépett be az MSZP pécsi szervezetébe, s az 1992-es időközi választáson vált a pécsi képviselő-testület tagjává. Civil pályáját közben 1985-től 1992-ig a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság jogtanácsosaként, majd a Dél-dunántúli Környezetvédelmi Felügyelőség hatósági osztályának vezetőjeként folytatta.

1994 óta országgyűlési képviselő. 1993–94-ben az Országgyűlés Hivatalának alkalmazásában környezetvédelmi szakértőként segítette az MSZP-frakció munkáját. A Horn-kormány idején, 1994–98-ban a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium politikai államtitkára volt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.