Kommunikációs problémák miatt mondott le posztjáról a múlt hónapban Braun Róbert, Gyurcsány Ferenc miniszterelnök egyik politikai főtanácsadója – tudta meg a lap. Braun ugyanis nem tudott már együtt dolgozni Gyurcsánnyal, akihez egyébként személyes kapcsolat is fűzi. A volt főtanácsadó úgy ítélte meg, hogy a kormányfő most már teljesen „küldetéstudat” alapján politizál, szakértőinek tanácsát nem fogadja meg, lehetetlen vele beszélni. Nyilvános szerepléseire nem készül, hanem improvizál. A miniszterelnökhöz közel álló forrásokból a Magyar Nemzet úgy értesült, hogy hasonló problémái vannak egy másik főtanácsadónak, Keszthelyi Andrásnak is.
Ismert: az elmúlt hónapban a miniszterelnök által kitalált száz lépés programnak több eleme is vihart kavart az egyes lépések kidolgozatlansága miatt. A Gyurcsány által kitalált feszített menetrend és a miniszterelnök át nem gondolt ötletei miatt félkész elképzelések láttak napvilágot. Ilyen volt a borravaló megadóztatása és a tőkejövedelmekre kivetett négyszázalékos egészségügyi hozzájárulás is. Előbbitől a kormányfő finoman visszatáncolt, azaz a jelenlegi állapot szerint mégsem lesz kötelező a vendéglátóiparban 0–15 százalékos szervizdíj bevezetése, holott Gyurcsány Ferenc az első lépések ismertetésekor még ennek kötelező bevezetéséről beszélt. A tőkejövedelmek járulékfizetési kötelezettsége pedig éppen a tőzsdei árfolyamnyereségre nem vonatkozna, pedig az eredeti elképzelésekben még ez szerepelt.
Az előre át nem gondolt, és éppen ezért később elsikkadt bejelentések a kezdetektől fogva jellemzők a szocialista–szabad demokrata kormányra. Ilyen volt az Európa-terv, a villanykapcsolók és nyilvános illemhelyek „gyerekbarát” átépíttetése, de a 800 kilométernyi új autópálya építése vagy a Vásárhelyi-terv megvalósítása is. Igaz, ekkor még Medgyessy Péter volt a miniszterelnök, és az ő főtanácsadója, majd később minisztere volt Gyurcsány Ferenc.

Magyar Péter nem vette észre, hogy saját magát ássa el