Orbán Viktor a Háttér című műsorban megismételte korábbi nyilatkozatát, hogy a kormány értelmes javaslatait az ország érdekében támogatni kell, de csak az ellenzék által is sikerre esélyesnek ítélt elgondolásokat.
- Föltéve, hogy ha értelmesek ezek a javaslatok, és az emberek érdekét szolgálják. Nagyon gyakran a mai közéleti vitákban az az érzése támad az embernek, hogy a vita arról szól, hogy kinek van igaza. Ezért van az, hogy visszafelé mutogatnak az Orbán-kormányra, ezért van az, hogy időnként részletkérdésekből is órákig tartó vita keletkezhet a parlamentben. Tehát, hogy kinek volt igaza, ki csinálta jobban, mennyi az annyi – ilyenfajta viták vannak. Szerintem a gazdaságban ma elég komoly bajok vannak, különösen azokon a területeken, amelyre befolyása van az államnak – mondta Orbán Viktor.
A Fidesz elnöke többek közt rámutatott: félév elteltével, mióta új miniszterelnök és új kormány lépett hivatalba, azóta 42 ezer családdal kevesebb rendelkezik biztos bevételi forrással, vagyis munkalehetőséggel. Az inflációt meghaladó mértékben nőttek azok az árak az elmúlt három-négy hónapban, amelyeket a kormány határoz meg, így a villamosenergia, a gáz, a közlekedés és a kötelező felelősségbiztosítás.
Ha ez így megy tovább, akkor tömeges elszegényedés vár olyan családokra, amelyek ma még egyébként a szegénységi küszöb fölött tudják magukat tartani – figyelmeztetett Orbán Viktor.
- Mi azt szeretnénk, ha a kis- és középvállalkozókat terhelő adót a felére vágnák, a vállalkozási nyereségadót 16 százalékról 8 százalékra csökkentenék a 100 millió forintnál kisebb forgalmat teljesítő kis- és középvállalkozások esetében. Ez sokkal több munkahelyet hozna létre, ez sokkal több bevételt eredményezne a költségvetés számára, mint ezek a fajta lépések, amelyeket a száz lépés keretében megismerhettünk – jelentette ki, az adócsomagról megjegyezve:
- Ez egy felmelegített csomag, tehát ez a száz lépésnek munkaügyre vonatkozó része, vagy részei, azok jól ismertek Németországból. Schröder kancellár egy évvel ezelőtt megpróbálkozott ezzel, de eredmény nélkül. A feketemunkát mintegy egy százalékkal sikerült visszaszorítani Németországban ezen lépések eredményeképpen, azaz egy százalékkal, úgy, hogy 9 ezerrel több bürokrata dolgozott, dolgozik most, mint korábban.
Orbán elmondta: „Hogyha egyetértünk abban, hogy az adókat csökkenteni kell, akkor csökkentsük. Mi ebben partnerek leszünk.”

Nemrég még Pressman tesztelte az ellenzék élére, most Brüsszelben kapott vezető állást Gyöngyösi Márton