Az euró bevezetéséről a Fitch elemzői már egy februári londoni szakszemináriumon azt jelentették ki, hogy a 2010-es dátum csak a lehetséges legkedvezőbb forgatókönyv esetében jöhet létre, és a cég ehhez képest egy-két éves csúszással kalkulál. Magyarország 2010-es euróövezeti tagságához 2007–2008-ban a GDP-érték 2,0 százalékának megfelelő költségvetési kiigazítást kellene végrehajtani. A szakkonferencia egy előadója nem tartotta kizártnak, hogy Magyarország, Lengyelország és Csehország az EU-ba várhatóan 2007-ben belépő Bulgáriával együtt csatlakozik az euróövezethez.
A Fitch Ratings elemzése szerint az államháztartási hiány a 4,7 százalékos hivatalos célt meghaladva eléri az 5,5 százalékot ebben az évben. A londoni hitelminősítő intézet szerint a bejelentett adóreformok, a költségvetésre nehezedő erőteljes nyomások és a jövő tavaszi választások miatt a következő egy évben nem várható nagy előrelépés a költségvetési konszolidációban.
A Fitch Ratings Magyarország hosszú lejáratú devizára szóló minősítésével egyező, azaz „A-„ besorolást (kilátás: negatív) adott a készülő magyar szamurájkötvényre. A legnagyobb európai hitelminősítő intézet közleménye arra utal, hogy a várakozások szerint a tervezett 50 milliárd jenes kibocsátás 75 milliárd jenre emelkedik.
A Fitch Ratings emlékeztetett arra is, hogy a szuverén osztályzatra változatlanul negatív kilátás van érvényben, és jelezte azt is, hogy az idén is a hivatalos költségvetési deficitcél jelentős mértékű túllépésére számít. A cég a forintadóságot az idén már rontotta, „A plusz”-ról „A”-ra.
(Forrás: portfolio.hu, ebroker.hu, hvg.hu, fideszfrakcio.hu, tozsdeforum.hu)

Rendhagyó árverés – melltartók és bugyik milliós tételben a NAV kínálatában