Ismeretes, mielőtt a pszichiátriai kezelés alatt álló, tizenegy éves kisfiút egy magyarországi kórházból végrehajtói közreműködéssel kiadták volna Németországban élő apjának, az orvosok a gyermek állapotára hivatkozva külön kérték, hogy tartsák távol tőle a médiát.
Ennek ellenére a közszolgálati Duna Televízió volt a Zombori Sebestyén „kálváriájának” bemutatásáért folyó hírverseny győztese. Miután a gyermeket elhozták a neurológiai intézetből, rögvest a televízió székházába vitték, ahol interjút készítettek az apával és gyermekével. „A Duna TV-vel szóbeli megállapodást kötöttem: akkor nyilatkozunk, ha objektívek lesznek. Elegünk lett abból, hogy hiába szólaltam meg bármelyik médiában, egyoldalúan az anya oldalára álltak, és végig egy brutális apáról beszéltek. Ennek az apának tegnap az ölében ült a gyermek, úgy nyilatkozott” – magyarázta a csatorna elsőbbségét Kollár Andor, Zombori Sebestyén apjának jogi képviselője.
A Női és Gyermekjogi Kutató- és Oktatóközpont a kiadatást követően közleményt tett közzé, miszerint a kisfiú apját a Duna TV munkatársai szállították a helyszínre, és a kocsiban ülők közül ketten is rendőrigazolványt – a lap értesülései szerint rendőrségi tudósítói igazolványt – mutattak fel. A központ az ORTT-t és a Duna TV vezetőségét is felszólította: vizsgálják ki, milyen szerepet játszottak az újságírók Sebestyén kiadatásában.
A televízió vezetősége viszont nem tartja aggályosnak a történteket. Cselényi László elnök a Híradó főszerkesztőségének küldött levelében úgy fogalmazott: „…a stáb minden tagja – saját munkakörében végzett kreatív tevékenységgel – hozzájárult a Zombori Sebastian- (sic!) történet közreadásához. Munkájukat a szakmai korrektség mellett a gyorsaság is jellemezte, aminek következtében a Duna Televízió győztesen került ki az országos hírversenyből. Bizonyosak vagyunk benne, hogy közös munkájuk eredményeként még több néző tartja majd etalonnak a Duna Televízió hírszolgálati tevékenységét.”
Mint ismeretes, a Duna Televízió alelnöki utasításra nem közvetítette élőben a köztársasági elnök megválasztását, és a vezetőség annak idején nem részesítette jutalomban a csatorna azon munkatársait, akik a pápa halála idején adásba került tizennyolc híradó-különkiadás munkálataiban vettek részt. Cselényi László elnök több megnyilatkozásában is úgy fogalmazott: a Duna műsorát közelíteni kívánja a kereskedelmi csatornák kínálatához.

Közúti ellenőrzés esetén ezekre kell odafigyelni!