Magyarország kész hozzányúlni az agrártámogatási rendszerhez, mert szeretné elérni, hogy az unióban „egyenlőbb” elbánásban részesüljenek a magyar gazdák – erről Gyurcsány Ferenc miniszterelnök nyilatkozott a BBC rádió magyar adásának.
A kormányfő kijelentette: egy magyar földműves a harmadát kapja annak, ami egy dán vagy francia társának jut. Ez a bővítésről szóló koppenhágai szerződés legnagyobb igazságtalansága, amelyet a régiek kényszerítettek az új tagállamokra – hangoztatta a kormányfő, aki úgy véli: ha hozzá kell nyúlni az agrártámogatáshoz, akkor ezt kellene először kiküszöbölni.
Gyurcsány Ferenc szerint, ha minden tagállam jogosan igényelheti a régi kompromisszumok megnyitását, akkor nem kell belenyugodni abba, hogy változatlanul hagyják az új tagállamok számára legfájóbb egyezséget.
Közben Prágában a brit miniszterelnök-helyettes arról beszélt: Nagy-Britannia azt szeretné, ha az uniós pénzek a jövőben a mezőgazdaság helyett inkább a tudomány, a kutatás és az oktatás területére áramlanának. A kelet-európai körúton lévő John Prescott szerint ha az unió költségvetésének kiadási oldalát nem reformálják meg, a közösség rövid időn belül nem csak az Egyesült Államokkal, hanem Kínával és Indiával szemben is elveszítheti konkurenciaképességét.
(radio.hu)

Csak a legokosabbak érnek el 7 pontot ebben a vegyes műveltségi kvízben