Megbélyegzett magyarok tüntettek a német nagykövetségnél

Mintegy száz, Németországban korábban munkát vállalt dolgozó demonstrált a budapesti német nagykövetsége előtt pénteken, akik a német vámhivatal szerintük jogtalan, és drasztikus közelmúltbeli fellépései ellen tiltakoztak.

MNO
2005. 06. 24. 14:41
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tóth Boldizsár, a mintegy 50 tagcéget, és kétezer érintett dolgozót képviselő Nemzetközi Vállalkozók Egyesülete elnöke, Ursula Seiler-Albring nagykövetnek címzett petíciót nyújtott át a német követség sajtóattaséjának. Ebben kérik a nagykövetet: tegyen meg mindent az egy éve fennálló, a két ország gazdasági kapcsolatait beárnyékoló német hatósági jogi értelmezések tisztázására, és a vegyes bizottságok is működjenek közre, hogy a magyar vállalkozók tisztában legyenek azzal, milyen feltételek vonatkoznak rájuk.

Christian Resing, Németország budapesti nagykövetségének sajtószóvivője vette át a követség előtt a tiltakozók petícióját, s hangsúlyozta: „a német nagykövetség eljuttatja a petíciót Berlinbe az illetékes kormányzati szervekhez. Ugyanakkor emlékeztetek arra, hogy a szövetségi gazdasági és munkaügyi minisztérium politikai vezetése június 29-re – a berlini magyar nagykövetséggel történt egyeztetés nyomán – berlini megbeszélésre hívta a Németországban tevékenykedő magyar vállalatokat”. A tiltakozók felháborítónak tartják, hogy azok közül senkit sem invitáltak a német hatóságok a berlini egyeztetésre, akik a Soko akciókban érdekeltek, vagy már az eljárás alól felmentést kaptak

Tóth Boldizsár elmondta: az úgynevezett SoKo Bunda akció során az érintett magyar cégeknek többéves megbízásaik hiúsultak meg, így az őket ért kár elérheti az 500 millió eurót, ráadásul a tönkrement cégek dolgozóinak itthoni fizetését a magyar költségvetésnek kell állnia. Tóth kifogásolta azt is, hogy a legutóbbi Soko Bunda akciónál álarcos, géppisztolyos, golyóálló mellényes kommandósok törtek rá a magyar munkásokra, az irodai dolgozókra, akik a sokkhatást még mindig nem tudták kiheverni.

Az érdekképviselet elnöke utalt arra, hogy mindkét akció során kiürítették a magyar cégek irodáit, minden aktát, és számítógépet elvittek, lezárták a vállalkozások bankszámláit, majd a dolgozókat, mint a rabokat minden oldalról lefényképeztek, és megbélyegzésül rájuk raktak egy „fekete munkás” feliratú, zöld színű csukló
szalagot.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.