Rendkívül veszélyes a munkahelyi stressz

Megdöbbentő következtetésekre jutott egy svéd kutatóintézet, amelyik a munkahelyi stressz hatását igyekezett felmérni - írja a Magyar Rádió Online. Megállapították például, hogy ha valaki nagyon szoros határidőre végez el egy munkát, az azt követő 24 órában az átlagosnál hatszor nagyobb nála a szívroham veszélye.

MNO
2005. 06. 24. 11:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A rendszerváltást követően ugrásszerűen megnövekedett a munkahelyi stressz, amely ma már szinte járványszintű méreteket ölt – mondta Kopp Mária a Magatartástudományi Intézet igazgatója egy sajtótájékozatón. Egyebek mellett a munkahelyi biztonság hiánya, a túlterheltség, a feladatok torlódása, az elismerés hiánya, a képességek kihasználatlansága és a túl rövid határidők vezethetnek stresszhez, azután pedig egyenes az út az infarktus, az agyvérzés, a gyomor-és bélbetegségek, a fekély és a reumás fájdalmak felé.

Az EU-ban 1999 óta szerveznek munkahelyi stresszmegelőző programokat, mert kiszámították, hogy a korábbi 15 tagállamban évente 20 milliárd euró veszteséget okozott a munkahelyi stressz. 2002-re már ki is dolgoztak egy EU-s szabályozást, amely kötelezővé teszi a vezetők számára, hogy a korábbi balesetvédelmi felelősség-vállalás mintájára beosztottjaik lelki egészségével is törődniük kell. (Magyar Rádió)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.