Gyurcsány-cégek: 750 milliós állami támogatás és megbízás

A Gyurcsány-Apró érdekkör gazdagodását vizsgáló bizottsághoz érkezett minisztériumi információk szerint a „Gyurcsány-céghálóhoz" tartozó vállalatok több mint 350 millió forintos állami támogatásban részesültek, és több mint 400 millió forintnyi állami megbízást kaptak – jelentette ki Szijjártó Péter, a testület fideszes elnöke.

MNO
2005. 08. 31. 15:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A fideszes politikus közölte: azt kérdezték a tárcáktól, hogy a múltban vagy jelenleg kapcsolatban állnak-e annak az 54 cégnek valamelyikével, amelyek most vagy korábban a kormányfő tulajdonába, érdekkörébe tartoztak. 14 tárca elismerte a kapcsolatot, és a válaszokból nyilvánvalóvá vált, hogy a „Gyurcsány-cégháló„ vállalatai összesen több mint 350 millió forint állami támogatást kaptak, és több mint 400 millió forintnyi állami szerződésben részesültek – tájékoztatott a Gyurcsány-Apró érdekkör gazdagodását vizsgáló bizottság elnöke.

Szijjártó hozzátette: az 54 cég közül 16-ban jelenleg is tulajdonos Gyurcsány Ferenc, 33-ben korábban volt tulajdona, öt vállalatban pedig vezető pozíciót látott el. A fő kérdések között szerepel továbbá, hogy milyen forrásból származik Gyurcsány tavalyi száz, illetve tavalyelőtti 80 milliós gyarapodása és jogszerűek-e ezek a kifizetések – jelentette ki Szijjártó Péter.

A testület elnöke javaslatára a bizottság november 19-ig meghallgatja Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt, Medgyessy Péter volt miniszterelnököt, Jagiellowicz Györgynét, az Altus Kft. vezérigazgatóját, Nacsáné Márki Rózát, az Aldo Kft. ügyvezetőjét, a Nemzeti Tankönyvkiadót privatizáló céghez kötődő Erdős Ákost és a Nemzeti Tankönyvkiadó privatizációja kori pénzügyminisztert – közölte a Távirati Iroda. A kormánypárti tagok elutasították Szijjártó azon javaslatát, hogy a volt Hungalu cégek privatizációjával kapcsolatban hallgassák meg Suchman Tamás volt privatizációt felügyelő minisztert.

A testület egyhangúlag határozott arról is, hogy bekérik a Nemzeti Tankönyvkiadó privatizációjával kapcsolatos dokumentumokat az ÁPV Rt.-től.

Tóth Károly, a bizottság MSZP-s tagja reagálásában hiányolta, hogy nem készült írásbeli összefoglaló a beérkezett anyagokból.

Batiz András kormányszóvivő szerint Szijjártó Pétert a politikai hangulatkeltés szándéka vezérli, és a közvélemény manipulálásában már nem tud más eszközhöz nyúlni, mint hogy valótlanságokat állít. A kormányszóvivő kijelentette: a fideszes képviselőnek sem a céghálóra, sem pedig a számadatokra vonatkozó állításai nem tükrözik a valóságot. Batiz kiemelte: amikor 2003-ban Gyurcsány Ferenc sportminiszter lett, rögzítette, hogy cégei az állammal a jövőben csak nyilvános és ellenőrzött módon lépnek majd kapcsolatba, és ezt az ígéretét a kormányfő megtartotta. A kormányszóvivő szerint a Szijjártó által említett összegek töredékét sem kapták meg az érintett vállalkozások azt követően, hogy Gyurcsány Ferenc kormányzati tisztséget töltött be.

(Forrás: fideszfrakcio.hu, Info Rádió)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.