A fideszes politikus közölte: azt kérdezték a tárcáktól, hogy a múltban vagy jelenleg kapcsolatban állnak-e annak az 54 cégnek valamelyikével, amelyek most vagy korábban a kormányfő tulajdonába, érdekkörébe tartoztak. 14 tárca elismerte a kapcsolatot, és a válaszokból nyilvánvalóvá vált, hogy a „Gyurcsány-cégháló„ vállalatai összesen több mint 350 millió forint állami támogatást kaptak, és több mint 400 millió forintnyi állami szerződésben részesültek – tájékoztatott a Gyurcsány-Apró érdekkör gazdagodását vizsgáló bizottság elnöke.
Szijjártó hozzátette: az 54 cég közül 16-ban jelenleg is tulajdonos Gyurcsány Ferenc, 33-ben korábban volt tulajdona, öt vállalatban pedig vezető pozíciót látott el. A fő kérdések között szerepel továbbá, hogy milyen forrásból származik Gyurcsány tavalyi száz, illetve tavalyelőtti 80 milliós gyarapodása és jogszerűek-e ezek a kifizetések – jelentette ki Szijjártó Péter.
A testület elnöke javaslatára a bizottság november 19-ig meghallgatja Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt, Medgyessy Péter volt miniszterelnököt, Jagiellowicz Györgynét, az Altus Kft. vezérigazgatóját, Nacsáné Márki Rózát, az Aldo Kft. ügyvezetőjét, a Nemzeti Tankönyvkiadót privatizáló céghez kötődő Erdős Ákost és a Nemzeti Tankönyvkiadó privatizációja kori pénzügyminisztert – közölte a Távirati Iroda. A kormánypárti tagok elutasították Szijjártó azon javaslatát, hogy a volt Hungalu cégek privatizációjával kapcsolatban hallgassák meg Suchman Tamás volt privatizációt felügyelő minisztert.
A testület egyhangúlag határozott arról is, hogy bekérik a Nemzeti Tankönyvkiadó privatizációjával kapcsolatos dokumentumokat az ÁPV Rt.-től.
Tóth Károly, a bizottság MSZP-s tagja reagálásában hiányolta, hogy nem készült írásbeli összefoglaló a beérkezett anyagokból.
Batiz András kormányszóvivő szerint Szijjártó Pétert a politikai hangulatkeltés szándéka vezérli, és a közvélemény manipulálásában már nem tud más eszközhöz nyúlni, mint hogy valótlanságokat állít. A kormányszóvivő kijelentette: a fideszes képviselőnek sem a céghálóra, sem pedig a számadatokra vonatkozó állításai nem tükrözik a valóságot. Batiz kiemelte: amikor 2003-ban Gyurcsány Ferenc sportminiszter lett, rögzítette, hogy cégei az állammal a jövőben csak nyilvános és ellenőrzött módon lépnek majd kapcsolatba, és ezt az ígéretét a kormányfő megtartotta. A kormányszóvivő szerint a Szijjártó által említett összegek töredékét sem kapták meg az érintett vállalkozások azt követően, hogy Gyurcsány Ferenc kormányzati tisztséget töltött be.
(Forrás: fideszfrakcio.hu, Info Rádió)
A horvát kormányfő óva intett a vámháborútól
