A Budai Gyerekkórház Kht.-t, és a felügyelő bizottságot ebben az évben hozta létre a Fővárosi Közgyűlés azért, hogy októbertől átvegye a kórház működtetését. 2005. júniusában a Fővárosi Közgyűlésen arról döntöttek, hogy privatizálják a társaságot, pontosabban 48,5 százalékos tőkebevonásra és tagi hitel nyújtására pályázatot írtak ki.
Latorcai Csaba, a kórház felügyelő bizottságának fideszes elnöke ezzel kapcsolatban elmondta, hogy ebben a döntésben – az alapító okirat pontjai szerint is – előzőleg ki kellett volna kérni a felügyelő bizottság véleményét, ami nem történt meg, és utólag sem adtak tájékoztatást. Véleménye szerint ez egy törvénysértő döntés volt, ezért jogorvoslattal fordult a cégbírósághoz, hogy az vizsgálja felül a Fővárosi Közgyűlés lépését. A felügyelő bizottság júliusban jelezte ezt a problémát a főpolgármesternek, illetve az illetékes alpolgármesternek, akik a mai napig nem adtak semmilyen választ. Ez azért is furcsa, mert a mai nap jár le a pályázat beadási határideje – mondta.
Kupper András jelezte, hogy képviselőként és az egészségügyi bizottság alelnökeként is a Közigazgatási Hivatalhoz fordulnak ebben az ügyben. Aláhúzta, hogy a Fővárosi Közgyűlés döntése jogellenes volt, jogszerűtlenül lett kiírva a pályázat. A politikus arra kéri a Közigazgatási Hivatalt, hogy szólítsa fel az önkormányzatot arra, hogy a pályázat kiírásáról szóló döntését vonja vissza.
„Amennyiben a főváros mégis úgy dönt, hogy továbbra is privatizálni óhajtja a kórházat, továbbra is tőkebevonást akarna alkalmazni, akkor mi fel fogjuk kérni a budai kerületi önkormányzatokat (...) hogy fogjanak össze, és ők legyenek azok, akik privatizálnak, tőkét emelnek” – jelentette ki. Hangsúlyozta, hogy ez megfelel annak az elvnek, hogy a jelenlegi önkormányzati kórházaknak közösségi – állami vagy önkormányzati – tulajdonban kell maradniuk.
(fidesz.hu)

M44-es matrica – itt van minden, amit tudni érdemes