A Myfip.H nevű féreg olyan technikát alkalmaz, amellyel észrevétlen maradhat a rendszergazdák és a hagyományos vírusvédelmi szoftverek számára. Jelenleg egyetlen kereskedelmi forgalomban lévő vírusvédelmi megoldás sem tartalmaz ilyen technológiát (rootkit) felismerő keresőt.
A rootkit olyan szoftverkészlet, amellyel a hacker illetéktelenül megszerezheti a legmagasabb szintű rendszergazdai jogosultságot a rendszerben. A lopakodó férgek és rosszindulatú kódok egyre gyakrabban használnak rootkit funkciókat. A Myfip férget 2004-ben észlelték először, amikor a kártevő a fertőzött számítógépek PDF fájljait vette célba. A Myfip.H férget azzal a céllal írták, hogy számítógépeket fertőzzön meg, és ellopja az azokon tárolt adatokat. Más férgektől eltérően a Myfip.H önmagában nem terjed, spamekhez csatolt fájlokban érkezik a címzettekhez. Amikor a felhasználó rákattint a csatolt fájlra, a Myfip átvizsgálja a helyi merevlemezt és a vállalati hálózatot, majd fájlokat továbbít a támadónak.
Ha a rendszert már a vírusvédelmi szoftver telepítése előtt megfertőzte a rootkit kártevő, vagy a rootkit még azelőtt elrejti magát, hogy a vírusvédelmi szoftver frissülne, a vírusvédelmi megoldás képtelen a rosszindulatú kód észlelésére. Az idén ősszel megjelenő F-Secure Internet Security 2006 termékben beépített keresőmotorként lesz elérhető a vállalat által kifejlesztett rootkit felismerő BlackLight-technológia.
A horvát kormányfő óva intett a vámháborútól
