Pat Robertson a Magyar ATV-n

A venezuelai elnök meggyilkolását szorgalmazó tele-evangelista Pat Robertson műsorát minden reggel – és ismétlésben éjjel – közvetíti a Magyar ATV. Robertson, aki nem először javasolta emberek likvidálását, 1989-ben Magyarországon is járt, s találkozott Németh Sándorral, a Hit Gyülekezete lelkészével. Németh szerint a Robertson nevével fémjelzett 700-as Klub az ATV egyik nagyon fontos keresztény műsora.

Ádám Kata
2005. 08. 25. 22:02
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Hugo Chávez venezuelai elnök likvidálását javasoló Pat Robertson tévé-evangelista műsorát, a 700-as Klubot – melynek hétfői adásában a nemzetközi felháborodást kiváltó mondat elhangzott – minden reggel, illetve ismétlésben éjszaka magyar tolmácsolással közvetíti a Hit Gyülekezetével kapcsolatba hozható Magyar ATV. Németh Sándor, a Hit Gyülekezete vezetőlelkésze egy vele készült korábbi interjúban Robertson műsoráról így nyilatkozott: „Az ATV másik nagyon fontos keresztény műsora a 700-as Klub, amely hasznos útmutatásokat ad a keresztény életvitel, család, értékrend megvalósításához, fenntartásához. E műsoron keresztül a magyar nézők megismerhetik a több évszázados tradícióval rendelkező amerikai evangéliumi kereszténység erényeit, problémáit, kihívásait, és az ezekre adott válaszokat, megoldásokat is”.

A „keresztény erényeket” felmutató műsor – mely egyébként kiáll az iraki háború mellett, és amerikai katonákat is felvonultat „élőben”, hogy sikereikről sztorizzanak – vezetője, aki egyben a CBN amerikai televízió alapítója, nem először szorgalmaz gyilkosságot. Pár éve megjegyezte, hogy az Egyesült Államok küldhetne ügynököket Osama bin Laden, Kim Dzsong Il észak-koreai és Szaddám Huszein iraki diktátor meggyilkolására. Tavaly pedig kilátásba helyezte, hogy ha Bush elnök változtat közel-keleti politikáján és magáévá teszi azt az álláspontot, hogy Jeruzsálem legyen egyidejűleg mind a zsidó, mind a palesztin állam fővárosa, a déli protestánsok megvonják tőle támogatásukat. „Ha az elnök hozzányúl Jeruzsálemhez, elveszíti valamennyi evangélizáló protestáns támogatását, és akkor mi egy harmadik pártot hozunk létre” – mondta Jeruzsálemben Robertson, aki szerint az arab országok Izrael megsemmisítésére törnek. 1986-ban Robertson a Halloween-ünnepet szüntette volna meg az USA-ban, és ördögi rituálékról beszélt a gyermekek maskarás mulatsága kapcsán. A tévéprédikátor a hét közepén egyébként a honlapján közzétett írásban elnézést kért a Chavez meggyilkoltatására vonatkozó kijelentéséért, majd kitért a venezuelai elnök barátságára Szaddám Huszeinnel és Fidel Castróval. Mint megjegyezte: ő olyan ember, hisz a békében, de nem minden áron.

Hisz – illetve hitt – viszont abban, hogy az egykori KGST-országok demokrácia felé tartó mozgása a legnagyszerűbb lehetõséget kínálja a keresztény evangelizáció számára. 1989-ben el is látogatott Magyarországra, ahol találkozott Németh Sándorral, a Hit Gyülekezete lelkészével. Németh a Hetek című hetilapban – mely szintén a gyülekezethez kötődik – megjelent írásában kifejti: „A hagyományos keresztény világ már nem hagyhatja figyelmen kívül a pünkösdi-karizmatikus mozgalmat. (…) A történelmi keresztény irányzatok már számos országban kénytelenek voltak tudomásul venni, és modus vivendit kialakítani az általuk nem kívánt megújulási mozgalommal. Erre a változásra elõbb-utóbb a posztkommunista országokban is sor fog kerülni, ha számukra valóban Európa a cél.”

Az Új Exodusnak, a Hit Gyülekezete lapjának 2001 decemberében Robertson így fogalmazott az akkor még jövendőbeli uniós bővítés kapcsány: „(...) egy 'Európai Egyesült Államok' nagy áldás lehet a világnak, ha megszabadul az egyéni szabadságot korlátozó vallási-politikai hagyományaitól. De átkot is jelenthet, amennyiben a gazdasági erõt a kormányok majd az emberek ideológiai elnyomására akarják felhasználni. Számomra úgy tűnik azonban – például abból, ami Magyarországon történik –, hogy a posztkeresztény Európát is megrázza Isten, és az emberek érdeklõdése a reformáció korához hasonlóan újra a szellemi igazságok felé fordul”.

A Hit Gyülekezete 1993-ban kiadta Robertson Az új világrend című könyvét (mely az alcím szerint „teljesen megváltoztatja az életed”. A szerző „egy ördögi összeesküvést leplez le”, melynek főszereplői az ENSZ és a nemzetközi pénzügyi szervezetek, melyek a kereszténység és az USA elpusztítására törnek. A fordítás lektora egy akkori szabad demokrata politikus, Hack Péter volt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.