„A Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium az elmúlt időszakban egyeztetést kezdeményezett a Magyar Újságírók Országos Szövetségével a nyomtatott és elektronikus sajtóban tevékenykedő cégek és magánszemélyek jogállásával kapcsolatban. Az egyeztetés célja a Kormány által tervezett Egyszerűsített Közteherviselési Hozzájárulás (ekho) szabályainak véglegesítése.
A Magyar Újságírók Országos Szövetsége – tapasztalataink szerint – a médiában tevékenykedő személyek és gazdasági szervezetek jelentős részének véleményét nem megfelelően képviseli, arról érdemi egyeztetést nem folytatott, valamint a magyar média jelen nyilatkozatot aláíró intézményeiben tevékenykedők többsége nem tagja a MÚOSZ-nak.
Ezért a nyilatkozatot aláíró intézmények, valamint azok közreműködői felhívják a Kormány és annak szervei, különösen a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium figyelmét, hogy a MÚOSZ-nak nincs felhatalmazása arra, hogy a nevükben egyeztetést folytasson.
Fontosnak tartjuk továbbá azt is megjegyezni, hogy az ekho bevezetése és annak szabályai a jelen nyilatkozatot aláíró intézményekben sem csak az újságírókat, riportereket érinti, hanem annál sokkal szélesebb kör egzisztenciájára, anyagi boldogulására van jelentős hatással. Annak érdekében, hogy a Kormány valóban megismerhesse a teljes magyar médiaipar, benne az elektronikus sajtó képviselőinek álláspontját is, a Nyilatkozatot aláíró társaságok képviselői a jövő héten egyeztetést tartanak. Az egyeztetésre várjuk minden, a jelen nyilatkozat aláírói között nem szereplő sajtóorgánum képviselőit is, ha szeretnének részt venni közös álláspontunk kialakításában. Egyben felkérjük a Kormányt, illetve a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztériumot, teremtsen lehetőséget arra, hogy közös álláspontunkról felelős döntéshozóit mi is tájékoztathassuk” – áll a Magyar Televízió Rt., a TV2 (MTM-SBS Rt), az RTL Klub (M-RTL Rt.), az Index, az Origó és az Info Rádió nyilatkozatában.
Rapid délelőtti friss – Lesz még V4 + videó
