Átvernek a tévés vetélkedők?

Nagy nyereményeket kínálnak a tévében látható betelefonálós játékok, ám könnyen lehet, hogy mindez csak átverés. Az egyik jelentkező egy hónapon át kapott kéretlen SMS-eket, amelyekért darabonként ötszáz forintot kellett fizetnie. Jelenleg egyik hatóság sem szankcionálhatja a vetélkedők készítőit, mivel nem rendelkeznek megfelelő jogkörrel. Tervek szerint a médiatörvény szabályozhatná a játékokat.

MNO
2005. 09. 09. 8:02
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hatalmas nyereményekkel kecsegtetnek a tévében látható betelefonálós játékok, ám könnyen elképzelhető, hogy mindez csak átverés. Az egyik internetes fórumon augusztus elején kért segítséget valaki, mert jelentkezett egy játékra, és egy hónapon át kapott kéretlen SMS-eket, amelyekért neki kellett fizetni darabonként ötszáz forintot.

A fiatalember a VIVA TV egyik játékára jelentkezett, ahol egy egyszerű kérdésre kellett választ adni, a nyeremény pedig egy számítógépes játék lett volna. A játék alatt gyorsan futó szöveg volt látható a képernyő alján, mely ezt tartalmazta: „Kvíz több kérdéssel * 500 Ft/SMS (ÁFA-val) * előfizetéses szolgáltatás * 4 SMS/hét * leiratkozás a 1786-ra küldött STOP üzenettel * ügyfélszolgálat 328-XXXX.”

Miután a hirdetésből ügy keletkezett, és a szolgáltatást végző Netsize Kft. leállította a reklámot, majd azzal egészítette ezt ki, hogy a hirdetést a holland székhelyű The Mobile Generation nevű cég tette közzé, és ők csak technikai kapcsolatban állnak vele.

Az átverésgyanús ügyben a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség is folytat vizsgálatot, és arra keresi a választ, hogy milyen irányba lehet terelni az eset – közölte Kolozsi Sándor, a felügyelőség reklám és e-kereskedelmi osztályának vezetője, aki szóba jöhető indokként a pontatlan, hiányos tájékoztatást és a fogyasztók megtévesztését is említette. A Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség várja a rendőrség szakvéleményét is, mely azt hivatott eldönteni: csalásnak számít-e az eset.

A betelefonálós tévés játékok készítőit nem lehet szankcionálni, mivel a fogyasztóvédők, az ORTT, a Szerencsejáték Felügyelet és a Gazdasági Versenyhivatal sem rendelkezik megfelelő hatósági jogkörrel. Korábban az ATV-n látható „hány háromszög van az ábrán”-típusú rejtvényről derült ki, hogy gyakorlatilag megfejthetetlen, ám egyik hatóság sem bírságolhatta meg a céget. A tervek szerint akár a médiatörvényben is szabályozhatnák ezeket a játékokat.

(Forrás: Magyar Hírlap)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.