Az MSZP pártkatonákat vár a Nemzeti Civil Alapprogramba

Az MSZP szervezési igazgatója körlevélben hívja fel a helyi pártszervezeteket, hogy minél több, hozzájuk közel álló civil szervezetet jutassanak be a Nemzeti Civil Alapprogram civil jelöltállítási rendszerébe. A jelentkezők részt vehetnek azokon a gyűléseken, ahol megválasztják a tanácsokat és a kollégiumokat, melyek a pénz elosztásáról határoznak. Az MSZP szóvivője szerint természetes, hogy segíteni próbálnak a civileknek, míg a Védegylet alapítója etikátlannak tartja az eljárást, melyet a Hazafias Népfronthoz hasonlít.

MNO
2005. 09. 14. 14:54
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Nemzeti Civil Alapprogram (NCA) pénzosztó tanácsainak és kollégiumának tagjait a civil szervezetek képviselői választhatják meg. A szervezeteknek ehhez annyit kell tenniük, hogy a megfelelő papírokkal bejelentkezzenek az esélyegyenlőségi tárcánál, és a minisztérium értesíti a szervezeteket, hogy bekerültek-e a nyilvántartásba, illetve képviselőjüknek mikor kell megjelennie valamelyik elektori gyűlésen, melyet régiónként, vagy megyénként tartanak. Az NCA kollégiumai évente annyi pénzzel gazdálkodhatnak, amennyi az adók egy százalékának felajánlásából összegyűlt. Ez az összeg idén elvileg hétmilliárd forint, ám a költségvetési megtakarítási intézkedések miatt sok, már megítélt támogatást csak a következő évben fizetnek ki.

Az MSZP szervezési igazgatója, Végvári Imre körlevélben szólította fel a helyi MSZP-szervezeteket és a megyei központokat, hogy minél több, hozzájuk közel állót jutassanak be az NCA majdani testületeibe. „Nagyon fontos, hogy minden erőnkkel részt vegyünk a jelöltállítási folyamatban, a hozzánk közelálló, baloldali civil szervezetek regisztrálásában, tekintettel arra, hogy a megválasztott elektorok mandátuma 3 évre fog szólni, így az elkövetkező időszak forráselosztásában döntő szerepük lesz” – áll a körlevélben, mely tartalmazza azt is, hogy a Sikeres Magyarországért Mozgalom helyi erőitől is a folyamat elősegítését kérték.

Az MSZP-sek nyilvántartást is vezetnek azokról, hogy kiket sikerült aktivizálni, mivel a levélben szerepel, hogy jelentkezzenek a pártközpontnál az aktivisták. „Kérlek, hogy jelezd vissza, hogy a megyédben a segítségetekkel, mely hozzánk közelálló civil szervezetek regisztráltak, kiket jelöltek” – tartalmazza a szocialisták körlevele.

Nyakó István, az MSZP szóvivője nem cáfolta a körlevelet, és természetesnek nevezte, hogy pártjának a civilekkel is van kapcsolata. A szóvivő szerint nem újdonság és nem meglepő, hogy vannak olyan civil szervezetek, amelyek a baloldallal szimpatizálnak. Nyakó közölte: a civilekkel való kapcsolat nem egyirányú, a körlevél pedig azt a célt szolgálta, hogy minél szélesebb körben népszerűsítsék a civil jelöltállítási rendszert.

Schiffer András, a Védegylet egyik alapítója szerint az MSZP-nek azzal kellene inkább foglalkoznia, hogy a civilekkel kötött szerződéseiket, pályázati ígéreteit betartsa. Schiffer példaként a Hulladék Munkaszövetséget (HUMUSZ) emelte ki, mely meg is szűnhet, mivel nem jutott hozzá a még 2004-ben részükre rögzített pályázati pénzekhez. Schiffer szerint az MSZP jól tenné, ha előbb felülvizsgálná saját kormánya dolgait. A Védegylet alapítója szerint az ilyen akcióknak, mint ez a körlevél is, nincs jogi akadálya, ám nem etikus eljárás. Schiffer hozzátette: az egészről a 70-es, 80-as évek Hazafias Népfrontja jut eszébe.

(Forrás: Index)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.