Kapuvári Gábort, az Üzemi Tanács (ÜT) elnökét még nem értesítette a leépítésekről az MTV vezetése, holott a törvénynek megfelelően hat héttel az elbocsátások előtt már tudnia kellene a tervezett lépésekről. Kapuvári szerint ésszerűtlen azelőtt megválni a munkatársaktól, mielőtt tisztában lennének a jövő évi költségvetéssel és feladataikkal.
Rudi Zoltán tévéelnök közölte, hogy amikor a belső szakértők és a közbeszerzés útján kiválasztott szakértői csoport a gyártási folyamatok elemzésének végére ér és javaslatot tesz a munkafolyamatok egyszerűsítésére, akkor dönthetnek a létszámról. A közmédium szervezeti ésszerűsítése jegyében az idei üzleti terv szerint szeptemberben kétszáz munkatársat bocsátottak volna el.
A Népszava úgy tudja, a menedzsment azért küzd, hogy a csődközeli helyzetre megoldást találjon, ez ügyben tárgyal a pénzügyi tárcával. A tévéelnök szerint az MTV pénze október közepén elfogy, ha nem érkeznek meg a költségvetésben rögzített állami jutattások. Az idei üzleti tervben 19 milliárd forinttal számoltak, de eddig csak 16,5 milliárdot kaptak meg. Ha nem utalják a hiányzó forrásokat, rákényszerülhetnek az adásidő csökkentésére és egyes szórakoztató műsorok leállítására. A kulturális tárcától a tévéarchívum anyagainak felhasználási jogaiért 5,3 milliárd forintot várnak. Rudi elmondta, hogy mivel a minisztériumokat tartalék képzésre kötelezték, vélhetően az előirányzott összeg helyett 2,2 milliárddal kevesebb érkezhet be az MTV-hez.
A Népszava úgy tudja, hogy a dolgozók karácsonyi bérére sincs keret, ezért az ÜT, a Televíziós Dolgozók Szakszervezete, a Televíziós Műsorkészítők Érdekvédelmi Szövetsége, a és Gyártásvezetők Szakszervezete rövidesen a tulajdonos Országgyűlés képviselőjéhez, Szili Katalinhoz házelnökhöz fordul.
(Forrás: Népszava)
Tűzvész pusztít Kaliforniában
