A 2002-ben elkövetett véres móri bankrablás helyszínén tartott ma szemlét a Fővárosi Ítélőtábla a két fővádlott nélkül. A volt Erste Bankot az eljáró tanács, valamint az ügyész képviselője, illetve az első és másodrendű vádlott ügyvédje tekintette meg – közölte a Magyar Rádióval a Fővárosi Ítélőtábla kollégiumvezetője.
Úgy tudni, a börtönre ítélt Kaiser Edét és az ebben az ügyben ugyan el nem ítélt, de más bűncselekmények miatt 15 évet kapott Hajdú Lászlót biztonsági okokból nem vitték el Mórra. A helyszíni szemle után Kaiser Ede ügyvédjét arról kérdezte a hírTV helyszínen tartózkodó tudósítója, hogy az elmúlt napokban felmerült egy olyan verzió, mely szerint egy magyar és egy szlovák, előzetes letartóztatásban lévő személy vallomást tenne a móri eseményekről. Lapértesülések szerint pár napja a Nemzeti Nyomozó Irodánánál ketten jelentkeztek, és új információkat adtak a móri mészárlásról. Állítólag tudják, hogy kik, kinek az utasítására öltek és raboltak a móri fiókban. A Nemzeti Nyomozóiroda szóvivője megerősítette, hogy érkezett egy bejelentés, amit vizsgálnak, de annak részleteiről nem adott felvilágosítást.
Kifizették minden idők legmagasabb nyomravezetői díját: a móri gyilkosok kézre kerítése után járó huszonötmillió forintot – értesült a Magyar Nemzet rendőrségi forrásból. Amíg a hatóság a vérdíj kitűzésének időpontja óta hivatalosan nem nyilatkozik annak kifizetéséről, visszavonásáról vagy éppen a fenntartásáról, addig a rekordösszeg tulajdonosa már több mint két éve átvette azt. A forrás ugyan nem árulta el a jutalom birtokosát, de a móri ügyet jól ismerők sejthetik a kilétét. A férfit jelenleg is nagy erőkkel őrzik Pest megyei házában, s a jogerős döntés megszületése után a tanúvédelmi programban gondoskodnak róla- számolt be a Magyar Nemzet. A két és fél évvel ezelőtti, nyolcas gyilkossággal végződött bankrablás ügyének másodfokú tárgyalása kedden kezdődött el a Fővárosi Ítélőtáblán.
(HírTV, Magyar Rádió)
Antiszemita tartalmak miatt törölt bejegyzéseket a Grok, Elon Musk chatbotja
