Paks: további titkok

A Fővárosi Bíróság döntése szerint továbbra sem ismerhetők meg a paksi atomerőmű kettes blokkjában megsérült fűtőelemekről írt szakvélemények részletei, mert az Energia Klub nem közölte, mely részekre kíváncsi. A szervezet szerint ha behatóan ismernék a szakvéleményeket, nem pereskednének.

MNO
2005. 11. 04. 16:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Energia Klub szeptemberben azért indított pert az Országos Atomenergia Hivatal Nukleáris Biztonsági Igazgatósága (OAH-NBI) ellen, mert az OAH megtagadta, hogy betekintsenek a kármentés hatósági engedélyeztetési eljárásának részleteire vonatkozó iratokba. A pénteki bírósági döntés értelmében továbbra sem minősülnek közérdekű adatnak a paksi atomerőmű kettes blokkjának újraindításával és a sérült fűtőelemek kiemelésével kapcsolatos szakértői vélemények és kockázatelemzések.

Kisbán Tamás bíró a döntés indoklásakor elmondta, hogy a kért dokumentumok nyilvánosságra hozatala akár a nukleáris energiával kapcsolatos nemzetbiztonsági érdekeket is sértheti.

Schiffer András, a TASZ jogsegélyszolgálat ügyvédje, aki az Energia Klub képviseletét látja el, ördögi körnek nevezte a bíróság ítéletét. „Ha tudnánk pontosan, hogy mely dokumentumokat kell kikérnünk, akkor a pernek nem lenne értelme, mert tudnánk, hogy mi rejtőzik a szakvélemények mögött„ – érvelt Schiffer a tárgyalás után.

Az Energia Klub fellebbez a Fővárosi Bíróság döntése ellen, mert szerintük nemcsak szervezetük, hanem a lakosság nagy része is kíváncsi lenne a tervezett kármentesítés kockázataira, amelyet pusztán üzleti érdekekre hivatkozva szerinte nem lehet megtagadni.

fn.hu

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.