A sztrájkbizottság szóvivője elmondta: a tárgyalásokon a brit tulajdonos úgy nyilatkozott, hogy a sztrájkbizottság tagjait és a sztrájkban részt vevő munkavállalókat elbocsátja. Az érdekképviseleletekre pedig nyomást akart gyakorolni, hogy január 28-ig mondjanak le sztrájkhoz való alkotmányos jogukról, ám erre ők semmilyen körülmények között nem hajlandók – húzta alá a szóvivő, aki úgy tudja: a tulajdonos január 19-ével akarja megkezdeni az elbocsátásokat.
A sztrájkbizottság közleménye szerint türelmi időre csak abban az esetben van mód, ha továbbfoglalkoztatási garanciát kapnak. Leszögezték, hogy a tulajdonos – időhúzásával – sztrájkba sodorja a repülőteret. Közölték, hogy a részükre átadott anyag nem tartalmaz semmilyen garanciákat a munkavállalókra nézve, ezért az számukra elfogadhatatlan. Hangsúlyozták, a sztrájkbizottság nem formai, hanem érdemi tárgyalásokat szeretne folytatni, és napokon belül megállapodni. Céljuk a hosszú távú együttműködés, ám ha erre az új tulajdonos nem hajlandó, minden törvényes eszközt igénybe fognak venni érdekeik érvényesítéséhez.
Továbbra is tartják magukat a 12 százalékos bérfejlesztéshez a 2006-os évre. Garanciákat kérnek a munkarendre, foglalkoztatásra, létszámra, a kiszervezett és kiszervezendő egységek megtartására. Szőke János, a BA Rt. humánerőforrás igazgatója és Patrick Eraut, a BAA HR igazgatója ennek ellentmondó tartalmú levelet juttatott el a BA Rt. dolgozóinak. Azt állították, a BA Rt. menedzsmentjének és a BAA képviselőinek kérésére a szakszervezetek tegnap elfogadták, hogy a bérekről, illetve a foglalkoztatási garanciákról szóló tárgyalásokat január 19-ig elhalasztják. Céljuk, hogy a formális tárgyalások január 26-ig lezáruljanak. Ha a szakszervezetek még ekkor sem elégedettek, jogukban áll, hogy január 28-tól kezdődően sztrájkba lépjenek – írták.

Őt keresi a rendőrség a Lakatos Márk-botrányban