Fideszes javaslat a lépcsőzetes iskolakezdésre

A fővárosi Fidesz szerint a lépcsőzetes reggeli iskolakezdés csökkentheti a tömegközlekedés leterheltségét. Az erről szóló javaslatot jövő csütörtökön terjesztik a közgyűlés elé – közölte Soltész Attila.

MNO
2006. 01. 18. 11:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A reggeli csúcsforgalomban a BKV járatai leginkább fél nyolc körül a legleterheltebbek, a BKV közlekedésstatisztikai felmérése szerint akár negyed órával előtte vagy negyed órával utána már érezhetően kevesebben utaznak a járműveken – mondta Soltész Attila (Fidesz).

Fél nyolc körül a BKV vonalainak 30 százalékán tapasztalható, hogy sokan nem tudják igénybe venni a járatokat, mert nem férnek fel azokra – tette hozzá. A Fidesz szerint a helyzet megoldása, a tömegközlekedési eszközök számának növelése mellett, a terhelés egyenletes elosztása lehet, amire jó gyakorlat a lépcsőzetes iskolakezdés bevezetése. Soltész tájékoztatása szerint ennek lényege, hogy az egy tömegközlekedési útvonal mentén lévő iskolák különböző időpontokban kezdik az oktatást, így a diákok is különböző időpontokban veszik igénybe a járatokat. Példaként az Egyesült Államokat, illetve Európa több országát említette.

Az ellenzéki poltikus kitért arra is, hogy számos tanulmány szerint a fiatalok alvási periódusa más, mint az időseké, s a nyolc órai kezdés is korai lehet. A Fidesz ezért kezdeményezi egy koordinációs munkacsoport létrehozását, és felkérik Demszky Gábort, hogy dolgozzon ki részletes javaslatot a lépcsőzetes iskolakezdésre, és azt terjessze május 31-ig a Fővárosi Közgyűlés elé.

(Forrás: Klubrádió)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.