A statisztikai hivatal adatai szerint a Hajdú-Bihar megyei Vekerd Magyarország legfejletlenebb települése. A listán a falut a borsodi Szászfa, a somogyi Rinyaújnép és a békési Kisdombegyház követi.
A 15 legfejletlenebb település között van Murga, Bácsszőlős, Kaposkeresztúr és Zádor.
Vekerden a számítások alapján közel 20 százalékos a munkanélküliség, a személyi jövedelemadó alapját képező átlagjövedelem 141 ezer forint, ezer főre pedig 105 személygépkocsi jut.
Ezzel szemben a legfejlettebb Budaörsön a munkanélküliség alig haladja meg az egy százalékot. A fővároshoz közeli településen tízszer annyit keresnek az emberek, mint Vekerden, és négyszer annyi autó jut ezer főre.
Budaörshöz hasonlóan jó helyzetben van még Diósd, Alsóörs, Gyenesdiás és Törökbálint.
A 100 ezer fő fölötti megyeszékhelyek közül a legjobb helyzetben Győr van, a legrosszabban pedig Miskolc.
Az ország leggazdagabb települése a Központi Statisztikai Hivatal számításai szerint a Pest megyei Telki. Az első tízben hét település Budapest agglomerációjához tartozik, köztük Budaörs, Budajenő és Solymár.
Telkiben 1 millió 200 ezer forint felett van az átlagos havi jövedelem, de Tiszaújváros is csaknem 900 ezer forinttal áll a 10. helyen.
A borsodi Gagyapáti számít a legszegényebbnek, az itt élők átlagosan 21 ezer forintot visznek haza havonta. Csenyétén ez az összeg 32 ezer forint, Rinyabesenyőn pedig 58 ezer forint.
A KSH adataiból kiderül, hogy a legnagyobb munkanélküliség a Baranya megyei Besencén van, az itt élők 46 százalékának nincs munkája; Alsóörsön a legnagyobb az új építésű lakások aránya, az összes lakóépület szintén 46 százaléka 1990 után épült, míg Vekerden és Rinyaújnépen nem épült lakás a rendszerváltozás óta.
(inforadio.hu)

Zivatar, felhőszakadás és lehűlés jön