Székhelyi színházába megérkeztek az állami pénzek

A Szegedi Nemzeti Színház hazánk harmadik legnagyobb költségvetésű teátruma. A Székhelyi József által igazgatott dél-alföldi színházat ennek ellenére nem érintették a költségvetési megszorítások és a maradványképzési kötelezettség.

Magyar Nemzet
2006. 01. 10. 23:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Amíg 1998-ban a – kortárs balettet és a szabadtéri játékokat is magába foglaló – Szegedi Nemzeti Színház összköltségvetése nem érte el az egymilliárd forintot sem, addig a csongrádi megyeszékhely kőszínháza – amelyről azóta a szabadtérit és a balettet is leválasztották – 2005-ben több mint 1,5 milliárdos költségvetéssel rendelkezett, amelyből 805 millió forintot tett ki az önkormányzati és 543 millió forintot az állami támogatás. (Összehasonlításul: a negyedik legnagyobb állami támogatású hazai színháznak, a győrinek a világhírű balettel együtt 1,1 milliárdos költségvetése volt.)

A költségvetési megszorítások és a maradványképzés sem érintette a Szegedi Nemzeti Színházat tavaly: minden az utolsó fillérig megérkezett a számlájára. Szellemi alkotóműhely ugyanakkor már alig-alig létezik, lényegében befogadó színházzá vált a szegedi teátrum. Általános vélemény, hogy az előadások színvonala alacsony. Másutt alig vagy egyáltalán nem jegyzik a szinte csak papíron létező társulatot. Kohári Nándor, a szegedi önkormányzat kulturális bizottságának fideszes tagja szerint így viszont felmerül a kérdés, mire is mennek a kultúrára szánt tíz- meg százmilliók az intézményben – tudakolja Kohári.

Továbbiak a Magyar Nemzet január 11-i számában

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.