A kormány elfogadta a foglalkoztatás növelését szolgáló, járulékcsökkentést ígérő Start Plusz és a Start Extra program alapjait – jelentette be Csizmár Gábor munkaügyi minisztrer a mai kormányszóvivői tájékoztatón.
A politikus ismertette: néhány héten belül elkészül a törvényjavaslat, ezt viszont már csak a következő parlamenti ciklusban tárgyalhatja az Országgyűlés. A járulékkedvezmény kiterjesztése évente néhány milliárd forint költségvetési bevételkiesést jelent, amit a munkaerő-piaci alapból finanszíroznának – tette hozzá Csizmár.
A kabinet március 31-ig dönthet arról, hogy az európai uniós döntés utáni lehetőséget kihasználva a felkínált öt közül mely szolgáltatásoknak csökkenti az áfáját 20-ról 5 százalékra – jelentette ki a kormányszóvivő a kabinet keddi ülését követő sajtótájékoztatón.
Az otthonápolás, a kisebb javítási szolgáltatások, a magánlakás-felújítás, a fodrászat és az ablaktisztítás, takarítás közül legfeljebb hármat lehet választani – ismertette Batiz, aki szerint a döntés gondos megfontolást és számításokat igényel. Hozzátette: lehetőség lett volna eddig is a szociális célú lakások építése utáni áfa csökkentésére, ám eddig ezt nem tették megfontolás tárgyává.
Ismert, Orbán Viktor, a Fidesz elnöke vasárnap kezdeményezte a lakásépítés áfájának csökkentését.
Nincsenek veszélyben az Afganisztánban szolgáló magyar katonák – ismertette a kormányszóvivő. Batiz kiemelte: a zavargások Észak-Afganisztánban törtek ki, de azt a területet, ahol a magyarok dolgoznak, nem érte atrocitás.
Batiz tájékoztatott arról is, hogy a kormány jóváhagyta azt a széles körű, szakmai-politikai megegyezést, amelynek alapján idén 700 millió forinttal több jut alapkutatásra.
(Forrás: Magyar Rádió, Hír TV, Info Rádió)

Megvan a Voks 2025 végeredménye, mutatjuk a pontos számokat!