Bagdadban az esti ima után is robbantottak

Bagdadban robbanás ölt meg legkevesebb 16 embert egy síita mecset közelében, az esti ima után. A rendőrség szerint egyelőre nem világos, hogy autóba rejtett pokolgép robbant vagy aknatámadás történt.

MNO
2006. 02. 28. 18:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az iraki fővárosban előzőleg öt másik merénylet történt, amelyekben több mint negyvenen haltak meg. Az iraki kormány közlése szerint 379 ember esett áldozatul azokban az összecsapásokban és merényletekben, amelyek a szamarrai síita szentély elleni múlt heti merénylet után robbantak ki a síita és a szunnita vallási közösség tagjai között.

Robbanás rongálta meg Szaddám Huszein apjának mauzóleumát is Tikritben, miközben Bagdadban folytatódott a volt diktátor pere.

Irak déli részén, Amarra külvárosában egy út szélére telepített bomba két brit katonát ölt meg, egy harmadikat pedig megsebesített. A londoni védelmi minisztérium egyéb részletet nem közölt.
(radio.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.