Hazánkból érkezik a legtöbb szabadalmi kérelem

Magyarországról érkezik Közép-Európa legtöbb szabadalmi kérelme a genfi WIPO-hoz. A nemzetközi szellemi tulajdon védelmével foglalkozó szervezethez beadott szabadalmi kérelmek száma világszinten a tizedével emelkedett - írja a Világgazdaság.

MNO
2006. 02. 07. 10:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A magyar szabadalmi kérelmek számra több mint másfélszeresen haladja meg a hasonló cseh vagy lengyel adatot, nem beszélve a szlovák, román vagy szlovén eredményről. Az utóbbi három évben folyamatosan nőtt a hazánkból Genfbe küldött szabadalmak száma, tavaly 165 kérelem érkezett magyar feltalálóktól.

A szellemi tulajdon védelmével foglalkozó világszervezet, a WIPO szabadalmi egyezményét (PCT) 128 ország írta alá. A rendszer lényege, hogy a nemzeti szabadalmi hivatalokon keresztül vagy közvetlenül Genfbe elküldött szabadalmi kérelmek világszerte egységes formai követelmények és nemzetközi adatbázis támogatásával kerülnek a döntést meghozó nemzeti hatóságok elé.

origo.hu

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.