További kilencven pénzintézet várja a babakötvényeseket

Szerdán további mintegy 90 pénzintézet csatlakozik a babakötvénypogramhoz, így Start-számlák vezetéséről már nagyjából 200 banknak és takarékszövetkezetnek lesz szerződése a Magyar Államkincstárral. Az államkincstár levélben tájékoztatja a szülőket a lehetőségekről és a teendőkről.

MNO
2006. 02. 08. 14:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ma további mintegy 90 pénzintézet csatlakozik a babakötvénypogramhoz, így a Start-számlák vezetéséről már körülbelül 200 banknak és takarékszövetkezetnek lesz szerződése a Magyar Államkincstárral – írja a Privátbankár.

A januárban született csaknem 7800 gyermek szülei e hónap végén már számlát is nyithatnak ezek valamelyikében, azaz kamatoztathatják a gyermekeiknek automatikusan járó állami támogatást – közölte Batiz András.

A Belügyminisztérium (BM), az adóhatóság és az államkincstár szoros együttműködése garantálja a gyors ügyintézést. A BM a jogszabályok szerint csak az előző havi adatokból dolgozhat, a januári adatokat már összesítették, azokat éppen ezekben a napokban továbbítják az APEH-nek. Az államkincstár levélben tájékoztatja a szülőket a lehetőségekről és a teendőkről, illetve gyermekük adóazonosító jeléről is.

A gyermekek a szóvivő szerint akkor járnak a legjobban, ha a szüleik számlát nyitnak nekik, hiszen a fejenként járó 40 ezer forint – valamint a rászorultaknak 7 és 14 éves korban folyósított további 42-42 ezer forint – így jobban kamatozik majd. A szülői befizetéseket – évi 60 ezer forintig – az állam további támogatással egészíti ki.

(Privátbankár)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.