Kevesebb mint 2 perc alatt mintegy 800 métert süllyedt az a szlovák gép, amelyik három héttel ezelőtt zuhant le a Borsod-megyei Hejcénél – közölte a közszolgálati televízió.
Egy katonai térképészek által készített szimulációból kiderült, hogy a gép szabályosan, az előírt légifolyosón repült, a fekete doboz adataiból pedig már biztosan tudni lehet, hogy a repülőgép nem sokkal este fél nyolc után még 1615 méter magasan, másfél perccel később azonban már csak 884 méteren repült.
A szakértők arra következtetnek, hogy a pilóta túl korán kezdte meg a leszálláshoz az ereszkedést, és nem számolt a zempléni hegyekkel.
A szerencsétlenségben 42, Koszovóból hazautazó szlovák katona vesztette életét, csak egyetlen békefenntartó maradt életben.
(Forrás: Magyar Rádió, Klubrádió)

Takács Péter érzéstelenítés nélkül tette helyre Kulja kificamodott gondolkodását az Egyenes Beszédben