A kolozsvári egyetem egyik vezetője beperli Kertész Imrét

MNO
2006. 03. 02. 8:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Beperli Kertész Imre Nobel-díjas írót a Bolyai Egyetem visszaállítását támogató nyilatkozat aláírása miatt Andrei Marga, a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem akadémiai tanácsának elnöke.

Andrei Marga közölte: egy német lapban megjelent cikk miatt döntött így, amelyben szerinte az író azt állította, hogy a kolozsvári egyetemen nem létezik magyar nyelvű oktatás. A filozófus úgy fogalmazott: Kertész Imrének fogalma sincs az 1989 után a magyar nyelvű oktatásban folytatott romániai vitákról.

Ismert ugyanakkor, hogy Nicolae Bocsan rektor adminisztratív megrovással, sőt elbocsátással fenyegette meg a BBTE két, a Bolyai Kezdeményező Bizottság (BKB) alelnöki tisztségét betöltő adjunktusát a három magyar kar, s az önálló magyar egyetem szorgalmazása miatt.

(Forrás: Magyar Nemzet, Info Rádió)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.