A délelőtti, 266-os mélyponthoz képest délutánra visszaerősödött a forint; már 262,50 forintos árfolyamos szinten lehet eurót venni. A tegnapi hat forintos gyengülés után ma újabb két forintot zuhanás következett be délelőtt, a visszafordulás dél körül történt: fél egy tájban az eurót 265 forint körül jegyezték, majd fél három után a jegyzések a 263-as szint alá süllyedtek.
Londonból származó hírek szerint kedden válságtanácsot hívott össze a Magyar Nemzeti Bank, ám a jegybank kommunikációs osztálya mindezt cáfolta.
Az ING elemzői 50 bázispontos kamatemelésre számítanak a Monetáris Tanács hétfői kamatdöntő ülésén. Geszti Pál, az ING tradere szerint az MNB-nek bizonyára megvan a saját fegyvere, hogy ilyen esetben is védje a nemzeti valutát. Török Zoltán, a Raiffeisen elemzője nem valószínűsített kamatemelést, mivel nem lenne szerencsés olyan esetben kamatot emelni, amikor nem belső okok mozgatják a forintot. Török szerint talán hamarosan elkezdődik egy korrekció, és picit majd erősödhet a forint. Így az elemző 260 forint körüli euróárfolyamot prognosztizál, véleménye szerint ilyen árfolyamon stabilizálódhat a forint.
A nemzeti ünnepen támadhatóvá válik a gyengélkedő forint
Nem tud devizapiaci műveletekkel beavatkozni az árfolyam-alakulásba a jegybank egy esetleges nagyobb mértékű holnapi forintgyengülés esetén – tudta meg az MNB-től a Világgazdaság. A forint és a külföldi pénznemek közötti devizapiaci műveletekre ugyanis csupán munkanapokon van lehetősége a központi banknak. Az elemzők egyik része nem vár árfolyamgyengülést március 15-étől, amikor a magyar kereskedési rendszer nem üzemel, mások nem zárják ezt ki. A szerdalondoni kereskedési napon a régiós valutákkal együtt mozgó forintra lehet számítani.
Forián Szabó Gergely, a CA IB Alapkezelő elemzője a 262-265 forintos euróár környékén még nem vár jegybanki beavatkozást, mivel a gyengülést nem forintspecifikus tényezők okozzák. Erre szerinte legkorábban a 270 forintos szint közelében kerülhet sor, elsősorban akkor, ha a magyar deviza egyértelműen elválik a régió devizáitól.
Amennyiben a magyar valuta egyértelműen elválna a régió valutáitól, úgy korábban érdemes reagálnia a központi banknak. A CA IB elemzője azt is hozzátette, hogy nem érzékel negatív spekulációs nyomást, vagyis nem látható kiemelkedően nagy tétel a pénzmozgások között.
(Forrás: portfolio.hu, Info Rádió, Magyar Rádió)

A világ egyik legjobb vodkája készül Zamárdiban