Fordulat a Fittelina-ügyben

Ismételten feljelentést tett Deutsch-Für Tamás a miniszterelnök családi cége, a Fittelina Kft. ügyében a Legfőbb Ügyészségen. A fideszes politikus immáron nemcsak ismeretlen tettesek ellen nyújtotta be a feljelentését különösen nagy összegű adó- és társadalombiztosítási csalás, valamint magánokirat-hamisítás bűncselekménye miatt, hanem megnevezte Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt és családtagjait: Apró Piroskát és Dobrev Klárát. Az ügyészségnek három nap alatt el kell döntenie, hogy elrendeli-e a nyomozást.

Munkatársunktól
2006. 03. 08. 22:44
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Deutsch-Für Tamás sajtótájékoztatóján elmondta: a tudomására jutott új tények és okiratok birtokában tette meg újra feljelentését. Az ügyészség a tavaly személyi jövedelemadó-csalás miatt benyújtott feljelentését egyetlen indok miatt utasította el. Azt feltételezte ugyanis, hogy a Fittelina Kft. a Szemlőhegy utcai ingatlanon elvégzett építkezés során úgynevezett ráépítéssel megszerezte a társasház tulajdonjogának egy részét. Ebből pedig a nyomozó hatóság szerint az következik, hogy Dobrev Klára és Apró Piroska természetbeni juttatásként nem élvezi a luxusberuházás nyújtotta javakat, így személyi jövedelemadót sem kellett fizetni az értéknövekedés után.

A fideszes politikus utánajárt a dolgoknak, és – az ügyészség helyett – kiderítette az igazságot. Beszerezte és a sajtótájékoztatón be is mutatta a Szemlőhegy utcai társasház mindhárom tulajdonosának – Apró Piroskának, Dobrev Klárának és a II. kerületi önkormányzatnak – egybehangzó jognyilatkozatát, amelyből egyértelműen kiderül: az ügyészi feltételezéssel ellentétben a Fittelina Kft. soha nem szerzett az ingatlanban tulajdonrészt. Ezek szerint Gyurcsány Ferenc családtagjainak meg kellett volna fizetniük a 26 millió forintos személyi jövedelemadót, valamint a 6,6 millió forintos egészségügyi hozzájárulást – jelentette ki Deutsch-Für Tamás.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.