Lungo Drom: Nem fogadjuk el Gyurcsány magyarázatát

A Lungo Drom Országos Cigány Érdekvédelmi és Polgári Szövetség elnöksége megdöbbenve és mély felháborodással értesült Gyurcsány Ferenc február 25-i kijelentéseiről, amelyek szerint a kormányfő a kóbor kutyákat be kell őket fogni és telepre zárni – áll Farkas Flórián közleményében.

MNO
2006. 03. 01. 13:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A parlamenti képviselő kiemeli: a Lungo Drom tagjai és vezetői szomorúan emlékeznek arra a történelmi időszakra, amelyben a véleménynyilvánítás tilos volt, aki ezt a tilalmat megszegte, azt börtönbe zárták, internálták, családját is büntették. „Hallatlan cinizmusra vall, hogy ezeket a rossz emlékeket idéző szavakat éppen a kommunizmus áldozatainak emléknapján mondta” – hangsúlyozta Farkas Flórián.

„Ezúton üzenjük Gyurcsány Ferencnek, hogy nem vagyunk „kóbor kutyák”, nem tűrjük el, hogy véleményünk kinyilvánítását a demokratikus közélet szabályaival ellentétesnek tekintse. Nem tűrjük el, hogy a telepre szállítással fenyegetőzzön, de kérdezzük, milyen telepre gondol? Gulágra, Recskre?” – olvasható a közleményben.

Farkas Flórián hozzáteszi: „üzenjük azt is, hogy nem vagyunk ostoba alattvalók, akik elfogadják magyarázatát, mely szerint ezzel a képpel azt akarta kifejezni, hogy törvénytelen eszközökre nem törvénytelenséggel válaszol, hanem a demokrácia szabályai szerint jár el.Közülünk sokan éltek a diktatúrában, mi emlékezünk és értjük ezt a rossz emlékű korszakot. Sajnáljuk, hogy Gyurcsány Ferenc nem érti, egyúttal kikérjük magunknak ezt a megalázó és megtévesztő magyarázatot.”

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.