A szerdai elnökségi ülésen még nem volt szó Orbán Viktor jövőbeni szerepéről, és a választási kudarc okait sem „listázták” még ki, mert egyikhez és másikhoz is túl korán van, a testület kizárólag a kampányról és a választásról tanácskozott – hangsúlyozta az MTV reggeli műsorában Deutsch-Für Tamás. A Fidesz kommunikációs vezetője elismerte, hogy felvetődött a pártban a frakcióelnöki poszt létrehozása. A frakcióelnök és a frakcióvezető lehet ugyanaz a személy is – jegyezte meg a politikus.
Arra a kérdésre, mit jelentene a frakcióelnöki poszt Orbán Viktor számára, Deutsch-Für Tamás közölte: „azt jelenti, hogy az új politikai stratégiának nemcsak a kidolgozásában, hanem a képviseletében, megjelenítésében és végrehajtásában Orbán Viktor, a Fidesz tagjaitól és a Fidesz szavazóitól megkapott bizalom alapján aktívan részt kíván venni„.
Kósa Lajos egy nappal korábbi megjegyzésére, miszerint Orbán Viktor „valószínűleg” nem lesz többé a Fidesz miniszterelnökjelöltje, Deutsch-Für úgy fogalmazott: irigyli párttársa jósképességét, amellyel sajnos ő nem rendelkezik.
Az önálló KDNP-frakcióról szólva leszögezte: most egy egységes, 164 tagú Fidesz-képviselőcsoport jön létre, később azonban napirendre kerülhet a kereszténydemokraták önállósulása. Deutsch-Für Tamás úgy vélte, a közös frakciónak szimbolikus üzenete van, hiszen az összefogáshoz vezető út nem biztos, hogy a szétváláson keresztül vezet.
(Forrás: hirado.hu)

Ferencz Orsolya: A mi fiunk ott ül az űrhajó fedélzetén!