Elsősegélynyújtó verseny diákoknak

Közel 200 diák vesz részt a Magyar Vöröskereszt által szervezett elsősegélynyújtó verseny szombati fővárosi és a Pest megyei döntőjén. A fiataloknak az Országos Mentőszolgálat javaslatai alapján összeállított baleseti szituációkban kell számot adniuk ismereteikről.

MNO
2006. 05. 06. 11:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Magyar Vörökereszt 35 éve szervez elsősegélynyújtó versenyeket. Céljuk minél több gyerek megtanítása arra, hogy baleseteknél és rosszulléteknél hogyan tudnak segíteni másoknak. Szeretnék az iskolákat is ösztönözni arra, hogy – ha csak a versenyre való felkészülés idején –, de foglalkozzanak ezeknek az ismereteknek oktatásával is.

(Független Hírügynökség)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.