Megszüntették az árvízvédelmi készültségi fokozatokat az észak-magyarországi folyókon. A területileg illetékes vízügyi igazgatóság szóvivője elmondta, hogy a Tiszán és a Taktán az egyre csökkenő vízállások tették lehetővé a készültség megszüntetését ma reggel.
Csont Csaba emlékeztetett, hogy működési területükön a hóolvadásból és a lehulló nagy mennyiségű csapadékból származó intenzív, több egymást követő és egymásra futó árhullám miatt március végén rendelték el az árvízvédelmi készültséget, előbb a Tiszán és a Bodrogon, majd a Taktán, a Sajón és a Hernádon. Ezen a területen a hat hetes védekezés alatt belterületi elöntések nem keletkeztek, kitelepítésekre nem került sor.
A Köröszugban túlnyomórészt visszatértek az árvíz miatt két hete kitelepítettek – közölte a Katasztrófavédelem szóvivője. Dobson Tibor elmondta: országszerte még ötszázan vannak kitelepítve, az árvízi védekezésben 11 ezren dolgoznak.
A Tisza több mint egy métert apadt Szegednél a folyó tetőzése óta, és csökkent a Körösök vízszintje is. A Közép-Tisza mentén viszont még mindig 310 kilométer hosszan tartanak fent rendkívüli készültséget.
(Magyar Rádió, klubradio.hu)

Elképesztő felelőtlenség: 30 gyereket szállított a részeg buszsofőr