Bajnokok Ligája, döntő:
Párizs, 80 ezer néző. V.: Terje Hauge (Arild Sundet, Steinar Holvik – norvégok)
FC Barcelona–Arsenal 2-1 (0-1)
Barcelona: Valdes – Oleguer (Belletti, 71.), Puyol, Marquez, van Bronckhorst – Edmilson (Iniesta, 46.), Deco, van Bommel (Larsson, 61.) – Ronaldinho, Giuly, Eto'o
Arsenal: Lehmann – Eboue, Toure, Campbell, Cole – Hleb (Reyes, 85.), Fabregas (Flamini, 74.), Gilberto Silva, Pires (Almunia, 20.), Ljungberg – Henry
G.: Campbell (37.), Eto'o (76.), Belletti (81.)
Sárga lap: Eboue (22.), Henry (51.), Oleguer (69.), Larsson (93.)
Piros lap: Lehmann (18.)
A két veretlen együttes nem esett egymásnak a Bajnokok Ligája szerdai döntőjében, az első percekre az óvatosság volt a jellemző. Veszélyt Henry két próbálkozása jelentett: a 3. percben egy beadás után remekül fordult le őrzőjéről, és közelről tüzelt, de Valdes belevetődött a lövésbe. Egy perccel később távolabbról lőtt, azonban a katalán kapus a helyén volt.
A 8. percben próbálkozott elsőként kapura lövéssel a Barcelona, azonban Giuly 19 méterről leadott kísérletét könnyen fogta Lehmann. Négy perccel később Ronaldinho végzett el szabadrúgást a kaputól mintegy harminc méterre, de a labda elkerülte az Arsenal kapuját.
A 18. perc alapvető változást idézett elő a finálé képében: Ronaldinho kiugratásával Eto'o ugrott ki, egyedül vezette a labdát Lehmannra, majd már a labdát is elhúzta a portás mellett, ám a német hálóőr buktatta a 16-os vonalánál a kameruni csatárt. A labda továbbgurult, és azt Giuly a jobb alsó sarokba lőtte, azonban a norvég játékvezető nem alkalmazott előnyszabályt, így érvénytelenítette a találatot, míg Lehmannt rögtön kiállította. Wenger a kezdőcsapatba az utolsó pillanatban bekerült Pirest hívta le, így a kapuba a spanyol Almunia állhatott. A szabadrúgást Ronaldinho laza mozdulattal csavarta a jobb felső sarok mellé.
Az emberelőnyben játszó Rijkaard-alakulat fokozatosan átvette a játék irányítását, ám az Arsenalra a BL-ben már megszokott betonbiztos vékedezés volt jellemző, így a katalánok nem találtak rést az Ágyúsok hátsó alakzatán.
A 37. percben Eboue iramodott meg a jobb oldalon, majdnem betört a 16-oson belülre, azonban Puyol felvágta. A szabadrúgást Henry csavarta be, a Barca-védők gyűrűjében középen Campbell emelkedett a legmagasabbra, és a jobb sarokba bólintott (0-1).
A bekapott gól felébresztette az addig ráérősen futballozó katalán óriást, Decóék egyre növekvő nyomás alá helyezték az Arsenal védelmét. Az első félidő hosszabbításában Ronaldinho passzolt Eto'o-hoz, a kameruni csatár lefordult Campbellről, majd 8 méterről lőtt, azonban Almunia a jobb oldali kapufára tolta a labdát. Egy perccel később ismét Eto'o kevergetett, de 18 méteres lövése a védőkről lepattant. Az ellentámadásnál Henry lódult meg, kicselezett két védőt, majd az érkező Fabregashoz passszolt, aki 28 méterről jócskán fölé tüzelt.
A szünetben Frank Rijkaard némileg támadóbbá tette csapatát: Edmilson helyét Iniesta foglalta el a középpályán. A forgatókönyv ugyanaz volt, mint az első félidő végén, vagyis a Barcelona akarata érvényesült, a labdabirtoklási arány 60-40 százaléknál járt.
A 48. percben percben Deco tüzelt 20 méterről, de Almunia hárított. Öt perccel később Iniesta játszotta tisztára magát, és 18 méterről lőtt, azonban Almunia ölre fogta a labdát. A távoli kísérleteken kívül másra nem jutott a Barcelona, Ronaldinho nem tudta a tőle szokott ritmusváltásokat bemutatni, a londoniak védelme pedig remekül zárta le a kapu előterét.
Az Arsenal a biztos hátsó alakzat mellett Henry gyors megindulásira alapozott. A francia csatár alaposan szétzilálta a Barca védelmét, és a labdát is okosan tartotta megvárva az érkező csapattársakat. A 63. percben egy ilyen Arsenal-akció végén Hleb lőtt 16 méterről mellé, négy perccel később Ljungberg tört be a 16-oson belülre, és éles szögből leadott bombáját Valdes kiütötte. A 70. percben Henry ugrott ki a védők közül, de próbálkozását a katalán portás hárította.
Amilyen váratlanul szerzett vezetést az Arsenal, olyan váratlanul egalizált az időközben négy csatáros játékra átállt Barcelona a 76. percben. Larsson Eto'o elé tálalt, a kameruni csatár pedig öt méterről jobb lábbal a rövid sarokba lőtt Almunia támaszkodó lába mellett (1-1). Ezzel megtört az Arsenal hatalmas kapott góltalansági sorozata 995 perc után.
Öt perccel később ismét a semmiből szerzett gólt a katalán együttes. Larsson továbbított a tíz perccel korábban beállt Bellettihez, aki lerázta Cole-t, majd szinte az alapvonalról eresztett meg lövést 6 méterről, a labda pedig Almunia lábáról a léc alá csapódott (2-1).
Az előny megszerzése után a már-már tökélyre fejlesztett labdatartásra törekedett a Barcelona, szinte nem is engedték a játékszerhez érni az Arsenal futballistáit.
A taktikus játék meghozta eredményét: a Barcelona diadalmaskodott a Bajnokok Ligája 2005-2006-os szezonjában. A katalán együttes története során másodszor szerezte meg a legrangosabb európai klubtrófeát. Az Arsenal becsülettel küzdött, de a találkozó végére némileg elfáradtak az Ágyúsok, így két megingást kihasznált a Barcelona. A katalán klub vezetőedzője, Frank Rijkaard az ötödik, aki trénerként és játékosként is megnyerte a serleget.
Trump aláírta a törvénybe foglalt ígéreteit
