A láncszavazástól való félelmeket a gyakorlat nem igazolta, ám a jogalkotónak módjában áll „biztonságosabb megoldást adnia” – hangoztatta a 2006-os országgyűlési választásokról szóló beszámolója során Szigeti Péter. Az Országos Választási Bizottság (OVB) elnöke kiemelte: változtatni kell az ajánlószelvények rendszerén. Azt javasolta: ezeket ajánlóívekkel vagy kauciós rendszerrel kellene felváltani, így lehetne a visszaéléseket elkerülni.
Ki kell zárni annak a lehetőségét, hogy sérüljön a szavazatok alkotmányos egyenlősége, így változtatni kell azon a rendszeren, amely lehetővé teszi, hogy igazolással saját körzetükön kívül is szavazzanak a választók.
Szigeti rámutatott: több álláspont ismeretes a kampánycsenddel kapcsolatban, a mérsékelt álláspont indokoltnak látja a kampánycsend fenntartását a rádió, a televízió és az írott sajtó vonatkozásában, míg a radikális álláspont eltörölné ezt az intézményt.
Szigeti elmondta a választási eljárási törvény 2005. évi módosításával szélesebbre nyíltak a jogorvoslatok kapui, a kampány alatt 203 jogvitáról (kifogásról és fellebbezésről) hozott a testület határozatot, háromszor annyiról, mint 2002 hasonló időszakában. Beszámolt arról, hogy az OVB 63 határozata került a Legfelsőbb Bíróság elé, ezek négyötödét jóváhagyták. A választási bizottság 15 jogértelmező állásfoglalást hozott. Az egyéni és a területi választókerületekben megállapított eredmények ellen az első és a második fordulóban összesen 33 esetben nyújtottak be jogorvoslati kérelmet, azonban a jogorvoslati eljárások egyik esetben sem hoztak olyan eredményt, amelyek a választások végkimenetelét érdemben befolyásolták volna – így Szigeti.
Erdélybe utazott, Kincses Elődtől búcsúzik Orbán Viktor
