Tízből négyen úgy vélik: nem lehet becsületesen pénzt keresni

Tíz felnőtt magyar közül négyen gondolják úgy, hogy nem mindig járhat tisztességes úton az ember, ha pénzt akar keresni – derül ki a Tárki közvélemény-kutató felméréséből.

MNO
2006. 05. 25. 15:58
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Tárki 2005-ben vett részt az „Európai Társadalmak Összehasonlító Vizsgálatában”, amelyben Magyarországon kívül 23 ország lakosait kérdezték meg. A kutatás egyik része a tisztességes pénzkereset lehetőségéről szól.

A felnőtt magyar lakosság 40 százaléka vélekedik úgy, hogy ha az ember pénzt akar keresni, nem mindig járhat a tisztességes úton. A lakosság 35 százaléka gondolja azonban úgy, hogy lehet tisztességes úton is pénzt keresni.

A kutatásban részt vevő 24 országot összehasonlítva ebben a kérdésben Magyarország – Belgiummal és Szlovéniával – a középmezőnyben foglal helyet. Leginkább a görögök és az ukránok értenek egyet azzal, hogy ha pénzt akar valaki keresni, akkor megengedhető az is, hogy letérjen a becsületes útról.

(privatbankar.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.