A munkásőrséget dicsőíti az 56-os emlékmű?

Az ötvenhatos szervezetek szerint nem méltó a forradalomhoz a Felvonulási téren október 23-án felavatandó emlékmű. A hatalmas ékből és oszloperdőből álló műalkotásra ugyan javaslatukra felkerül a Kossuth-címer és az „1956” felirat, a legtöbben inkább a Műegyetem előtt emlékeznek majd az egykori forradalmárok közül. Wittner Mária szerint ez az emlékmű egyenesen a munkásőrséget dicsőiti.

MNO
2006. 06. 06. 7:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az egykori forradalmár, a Fidesz országgyűlési képviselője, a Magyar Demokratának így nyilatkozott az októberre elkészülő műalkotásról:

„Ez az ékforma tökéletesen jelképezi az MSZP aknamunkáját. Sokat nézegettem a tervről készült képet, és egyre csak az jutott eszembe, hogy pont olyan, mint az az ék, amit favágáskor arra használok, hogy széthasítsam vele a fatuskót. De nem csak ez jutott róla az eszembe. Láttam egyszer egy képet a munkásőrök gyakorlatozásáról, ahol ék alakban felfejlődve készültek a támadáshoz. Valójában tehát nem kérdés, hogy kinek készül az emlékmű. Lehet, hogy 56-nak, de nem a forradalmároknak, hanem a forradalom okán felállított munkásőrségnek”

Hasonlóan az ötvenhatos szervezetekhez, a Magyarok Világszövetsége sem fogadja el az emlékművet, mindazok ellenére, hogy azon több ponton is változtattak. Az eddig említett feliraton és címeren kívül egy lyukas nemzeti lobogót is felállítanak a szobor mellett, mindez azonban kevésnek bizonyult. A Demokrata szerzője egyenesen a „Gyűlölet és megszállás emlékművének” nevezi a Medgyessy Péter miniszterelnöksége alatt meghirdetett pályázat győztes alkotását.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.