Az MSZOSZ szövetségi tanács ülésén Wittich Tamás arra kérte Gyurcsány Ferencet, erősítse meg, hogy az Országos Érdekegyeztető Tanácsban kötött, három évre szóló minimálbér-megállapodást és a legkisebb bér adómentességét garantálja az új kormány. A konföderáció elnöke emellett cáfolatot várt az ügyvezető kijelölt miniszterelnöktől, hogy bevezetik a „bérből és fizetésből élők, valamint a nyugdíjasok számára egyértelműen hátrányos„ egykulcsos személyi jövedelemadót és áfát. Wittich szerint bár a kormányprogram valóban nem tartalmaz túl sok számot, az ettől még konkrét. Amennyiben valóban az emberek javát szolgálja, az MSZOSZ kész támogatni az egészségügy és a közszféra reformját, az államháztartási hiány kiigazításával kapcsolatban Wittich Tamás azonban kijelentette: nem fogadják el, hogy a terhek nagyobb részét ismét a munkavállalókra hárítsák, mint ahogyan az a Horn-kormány idején történt. (Emlékezetes, a bérből és fizetésből élőkre, a nyugdíjasokra elviselhetetlen terheket rovó Bokros-csomagot annak idején megszavazták az MSZOSZ-es országgyűlési képviselők.) A konföderáció elnöke kijelentette, hogy az MSZOSZ szakszervezetként fog működni, ugyanakkor kiszámítható partnere lesz a kormánynak.
Az államháztartási feszültségek miatt hozandó reformintézkedések nem önmagukért valók, hanem egy hosszabb távú országfejlesztés, építkezés érdekében szükségesek – fogalmazott Gyurcsány Ferenc. Az ügyvezető kijelölt miniszterelnök megerősítette a hároméves minimálbér-megállapodás jogfolytonosságát, valamint a nyugdíjkorrekcióra vonatkozó program megvalósítását.
Az adókkal kapcsolatos felvetéssel kapcsolatban azt mondta: az Országos Érdekegyeztető Tanácsban kötött hosszú távú 3 megállapodásból egyet nem tud tartani a kormány, a többéves adócsökkentési tervet ugyanis a ”közös célok érdekében„ át kell alakítani. Kiemelte: továbbra is azt tartja, hogy a magyar gazdaság egésze versenyképes és jól működik, ugyanakkor azonban a folyó fizetési mérleg és az államháztartás hiányát az adóprogram újragondolásával kell kezelni, hogy ne kerüljenek veszélybe a következő évek átfogó fejlesztési programjai. Gyurcsány Ferenc úgy vélte, a kormányprogrammal kapcsolatban az ellenzéket nem a számok hiánya zavarja, hanem az, hogy nem ők kormányoznak.

Jászsági díler bukott le a rendőrök előtt átadás közben