Kétszer ütötte a rendőr fotósunkat

Ma délelőtt hallgatta ki tanúként az ügyészség Éberling Andrást, lapunk fotóriporterét, akit június 3-án egy futballmérkőzés után vertek meg rohamrendőrök. Vallomásából kiderül, a rendőr kétszer bántalmazta. Az ügyészség várhatóan egy hónapon belül dönt arról, hogy ki ellen indít eljárást az ügyben. A rendőrfőkapitány az újságíró szövetség mai megbeszélésen közölte: szerinte mellényt kellene viselnie a rendőrségi tudósítóknak.

MNO
2006. 06. 13. 16:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Budapesti Nyomozó Ügyészség a vallomás után elkérte az elkészült fotókat, amelyek bizonyítékul szolgálhatnak – tájékoztatta a Független Hírügynökséget Futó Barnabás, a fotós ügyvédje. A fényképek elemzése, a rendőrök meghallgatása és két másik fotóriporter meghallgatása után, várhatóan egyhónapon belül dönt az ügyészség arról, hogy ki ellen indít eljárást.

A fotós bántalmazás hivatalos eljárásban vétség gyanúja miatt tett feljelentést, a Budapesti Nyomozó Ügyészség június 7-én rendelte el a nyomozást. A kihallgatásról – amely kiegészítette a feljelentést és minden momentumra kitért – ötoldalas jegyzőkönyv készült – mondta el Futó. Hozzátette: a vallomásból kiderült, hogy a rendőr kétszer bántalmazta védencét. A rendőrök szabályszerű eljárását akarta megörökíteni ügyfelem, amikor az egyik randalírozó szurkolót elfogják, megbilincselik és a rendőrök intézkednek a szurkolóval szemben. Ezt sérelmezték a rendőrök: a rendőri egység vezetője felszólította ügyfelemet, hogy ne fotózzon, amire ügyfelem azt válaszolta, hogy ő a munkáját végzi. Erre az egyik beosztott rendőr megütötte – idézte fel a vallomást az ügyvéd.

Hozzátette: a Magyar Nemzet fotósa ezt követően lefotózta a rendőrt, aki őt megütötte, hogy be lehessen azonosítani. Ekkor a rendőr visszaszaladt hozzá, megint megütötte és hátracsavarta a karját. Ezt a jelenetet megörökítette a Blikk fotósa. Az ügyfelemen kívül két másik fotóriporter is ott volt és mindketten tiltakoztak a rendőri eljárás ellen. Ekkor jött még egy rendőr, aki gázspray-vel lefújta a Blikk fotósát – mondta az ügyvéd. Hangsúlyozta: véleménye szerint befolyásolja az ügy megítélését, hogy valakit egyszer vagy többször bántalmaznak a hivatalos eljárás alatt.

Emlékezetes, a rohamrendőrök lapunk fotósát, Éberling Andrást bántalmazták, gumibottal megütötték, majd kicsavarták a kezét, a segítségére siető társát, a Blikk egyik fotósát pedig lefújták gázspray-vel a június 3-ai Újpest-Fehérvár futballmérkőzés után kialakult szurkolói összecsapásban. Kollégánk egyebek mellett azt a jelenetet rögzítette, amikor a rendőrök a földre tepertek egy szurkolót. Munkatársunk két nappal később feljelentést tett, melynek nyomán június 7-én nyomozást rendelt el a Budapesti Nyomozó Ügyészség bántalmazás hivatalos eljárásban vétség gyanúja miatt. Az országos rendőrfőkapitány belső vizsgálatot indított. Az atrocitást több szervezet is egyöntetűen elítélte.

Mellényt a fotósokra?

Citromsárga, feliratos, sorszámozott mellényt kellene viselnie a rendőrségi tudósítóknak, hogy ne legyenek olyan botrányok, mint amilyen a múlt héten történt a labdarúgó bajnokság zárófordulója után – ezt javasolta Bene László országos rendőrfőkapitány az újságíró szövetségnek azon a megbeszélésen, amit a fotósunk bántalmazása miatt rendeztek. A rendőrfőkapitány másik ötlete az volt, hogy a rendőrséggel foglalkozó újságíróknak
szimulált helyzetben mutatnák be a rendőrök a tömegoszlatást és elméleti, gyakorlati tanácsokkal látnák el őket ilyen helyzetekre.

Az újságíró szövetség inkább jelvényt adna a tudósítóknak, mert szerintük egy mellény az erőszakos drukkerek figyelmét is felkeltené, de azt sem tennék kötelezővé.

(hirado.hu/MTI, RTL Klub Híradó)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.