Az Egyesült Államokban terjeszkedik Tiborcz István cége

A BDPST Group tulajdonosa először adott külföldi lapnak interjút.

2025. 07. 15. 19:13
Borítókép: Tiborcz István (Fotó: Magyar Nemzet)
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tiborcz István cége először adott külföldi lapnak interjút, melyben elárulta, három területen lát üzleti lehetőségeket itthon és külföldön is.

Üzletemberként nem érdekel a politika

– mondta Tiborcz István, a BDPST Goup tulajdonosa a Financial Timesnak adott interjúban. Az üzleti lap megjegyzi: Tiborcz Magyarország egyik leggazdagabb üzletembere, a vagyonát és befolyását sokan Donald Trump vejéhez, Jared Kushneréhez hasonlítják. 

Kushner vállalati birodalma a Fehér Házban töltött vezető tanácsadói kinevezése után is kibővült – bár Tiborcznak soha nem volt politikai szerepe. A 100 leggazdagabb magyar című kiadványban idén Tiborcz István vagyonát 188 milliárd forintra becsülték. 

A cikkben beszélnek az Eliosszal szemben elindított uniós vizsgálatról is, amely Tiborcz szerint politikai indíttatású volt. Elmondta, az Eliosszal szerzett tapasztalatai után stratégiát váltott, hogy elkerülje a közszférával kapcsolatos megrendeléseket. Korábban a céggel ugyanis közvilágítási projektekben vett részt országszerte.

A miniszterelnök vejeként meg kellett tanulnom, hogy nem foglalkozhatok akármivel

– fogalmazott.

Tiborcz 2015-ben eladta az Eliosban lévő részesedését, majd megalapította a BDPST-csoportot. Az üzletember arról is beszélt, hogy a kölcsönök felvétele természetes része volt vállalkozása növekedésének, és hogy egyik cége sem kapott „jelentős közbeszerzési szerződéseket” az elmúlt évtizedben. 

A Tiborcz tulajdonában lévő BDPST Group 2015-ben alakult; a csoport eleinte csak ingatlanfejlesztéssel, turizmussal foglalkozott, majd a Gránit Bank megszerzésével a pénzpiacon is megjelent, később a pénzügyi szolgáltatási palettáját egészítette ki a Diófa Alapkezelővel és az Equilorral. 

2022-ben megvette a Waberer’s Internationalt, amellyel a logisztikai szegmensbe is belépett. Tiborcz István felesége Orbán Ráhel, a miniszterelnök legidősebb lánya, a BDPST Group kreatív igazgatója.

Tiborcz arról is beszélt, hogy ősztől – amikor a családja Amerikába költözik, hogy a felesége tanulhasson az Államokban – ingázik az Egyesült Államok és Magyarország között. Hozzátette, hogy a döntésnek semmi köze a közelgő választáshoz.

A lappal azt is közölte: szeretné, hogy 

a BDPST Európa egyik legnagyobb befektetési csoportjává váljon, 

és hangsúlyozta, hogy vállalkozásait nem befolyásolja a belpolitika, mert lengyelországi, romániai és szerbiai befektetései is vannak a csoportnak, illetve arról is beszélt, hogy 

a BDPST Amerikában is terjeszkedik.

A Világgazdaság megkereste a BDPST Groupot, hogy a tengerentúlon milyen beruházásokat szeretne a csoport, az amerikai terjeszkedés mikorra képzelhető el, illetve milyen országokban lát még üzleti lehetőségeket.

A BDPST Group folyamatosan figyeli a befektetési és együttműködési lehetőségeket, jellemzően az ingatlanfejlesztés, a logisztika és a pénzügy területén, Magyarországon és külföldön egyaránt, és alapos mérlegelést követően dönt az esetleges befektetésekről

– közölte a csoport. A BDPST azt is írta, hogy ha bármilyen együttműködésre, befektetésre, tranzakcióra sor kerül, arról időben tájékoztatják a közvéleményt. 

Borítókép: Tiborcz István (Fotó: Magyar Nemzet)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.