A Világgazdaság információi szerint a kancellária központilag határozza meg az elbocsátandók létszámát, de a minisztériumok előzetesen már kalkulálták ennek mértékét, és – a végleges létszám ismeretében – házon belülről határozzák majd meg, ki megy és ki marad.
A lap úgy tudja, a létszámcsökkentésben érintett 18-20 ezer dolgozó 10-15 százalékát korengedményes nyugdíjazással küldenék el. A korábbi tapasztalatok alapján a közigazgatásban nem népszerű a korengedményes nyugdíjazás, az elbocsátottak alig egy százaléka élt eddig vele. A pénzügyi tárca folyamatosan méri fel a létszámcsökkentésből adódó kiadások mértékét.
Az elbocsátások teendőiből a Kormányzati Szolgáltató Központ is szerepet kap majd. Ezen kívül egy egységes humánstratégia kialakításáért is felel majd, ennek része a karriertervezés, valamint a teljesítménymenedzsment is – írja a lap.
A Világgazdaság információit a Kormányszóvivői Irodánál nem kommentálták, megkeresésünkre azonban elmondták: a kormány dolgozik a köztisztviselői törvény módosításán, egy szolgáltatásközpontú államigazgatás kialakításának jegyében. A kormány úgy szeretné átalakítani a rendszert, hogy a teljesítményt jobban lehessen mérni, a jobb teljesítményt pedig el lehessen ismerni. Ennek kell majd megfelelni – közölték az irodánál, hozzátéve, ennek a törvénymódosító javaslatnak az előkészítése zajlik.
A Fidesz az államigazgatás ésszerű átalakítását támogatja – mondta az MNO-nak Varga Mihály. A Fidesz gazdasági kabinetjének vezetője szerint meg kell nézni, hány embert érint az elbocsátás, ennek milyenek a körülményei, illetve meg kell várni, hogy a módosítást beterjesszék, és akkor lehet a kérdésben dönteni. Érdekes, hogy miközben a kormány korábban azt hangoztatta, mennyire dübörög a gazdaság, most leépítéseket, megszorításokat tervez – jegyezte meg Varga Mihály.
A horvát kormányfő óva intett a vámháborútól
