Régi káderek Kiss Péter új minisztériumában

A korábbi ifjúsági, családügyi, szociális és esélyegyenlőségi, a foglalkoztatási és munkaügyi feladatokkal foglalkozó minisztériumok, valamint a volt oktatási tárca szakképzési helyettes államtitkársága bázisán Kiss Péter miniszter kialakította az új Szociális és Munkaügyi Minisztérium struktúráját – közölte a tárca.

MNO
2006. 06. 23. 7:56
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közlemény szerint a minisztérium feladatkörébe tartozó területeket korábban 21 felső vezető (miniszter, politikai és közigazgatási államtitkár, helyettes államtitkár) irányította, július elsejétől heten végzik ezt a munkát, a korábbi 55 főosztályból 15 lesz.

Kiss Péter miniszter helyettese – államtitkári rangban – Csizmár Gábor, korábbi munkaügyi miniszter lesz. Az öt szakállamtitkár között a munkamegosztás nem követi mechanikusan a jogelőd minisztériumok korábbi vezetőinek feladatkörét, hanem alkalmazkodik az új minisztérium integrált jellegéhez, megjeleníti azt a komplex eszközrendszert, amellyel a tárca segíti az emberek megélhetésének, foglalkoztatásának biztonságát, védelmét, esélyeinek javítását, a társadalmi párbeszédet.

A koordinációs szakállamtitkári posztot Tarcsi Gyula – a munkaügyi tárca korábbi közigazgatási államtitkára – tölti majd be, feladata az új minisztérium forrásainak, jogszabály-előkészítő munkáinak, nemzetközi kapcsolatainak koordinálása, illetve a minisztériumhoz tartozó intézmények, hivatalok felügyelete.

A szociális, ifjúsági, gyermekvédelmi és kábítószer-megelőzési feladatokat Forgó Györgyné – a szociális tárca eddigi főosztályvezetője – irányítja majd.

A foglalkoztatási és képzési szakállamtitkár Székely Judit – a munkaügyi tárca korábbi helyettes államtitkára – lesz, aki a foglalkoztatási, felnőttképzési feladatai mellett a szakképzési és közmunka-szervezési tennivalók irányítását is ellátja majd.

A kormány munkaügyi és civil kapcsolatainak szervezéséért, a társadalmi párbeszéd fórumainak működtetéséért, a bérpolitikáért, a munkabiztonságért és a fogyasztóvédelemért felelős szakállamtitkár Herczog László – a munkaügyi tárca korábbi helyettes államtitkára – lesz.

Az esélyegyenlőségért Hornungné Rauh Edit – a szociális tárca korábbi helyettes államtitkára – felel majd. Ő irányítja és koordinálja a nemzeti és etnikai kisebbségek – ezen belül a romák – integrációjával, a fogyatékkal élők helyzetének javításával, az idősekkel, a nők esélyegyenlőségének megteremtésével kapcsolatos feladatokat.

A tárca közleménye szerint az új minisztérium elődeinél lényegesen kisebb létszámmal működik júliustól. „A jelentős létszámcsökkenés ellenére Kiss Péter miniszter aktív kezdeményező minisztériumban gondolkodik, amely – tudatában annak a felelősségnek, hogy az emberek legfontosabb ügyeivel foglalkozik – nem egyszerűen csak szociális és munkaügyi szaktárca lesz, hanem a kormány társadalompolitikai kérdésekben érzékeny, kezdeményező, a kormányzati reformok, a fejlesztési programok tekintetében is javaslatokat megfogalmazó szervezeti egysége„ – áll a közleményben. A miniszter ezért is szervez szakmailag erős szakmapolitikai kabinetet Dr. Garzó Lilla – korábbi munkaügyi helyettes államtitkár – vezetésével.

A minisztériumban megkezdődött a szociális és munkaügyi ellátórendszer integrációja, a nyugdíjrendszer igazságosabb működését, a fogyasztóvédelem társadalmasítását, a szakképzés és felnőttképzés modernizációját eredményező reformok előkészítése, a szociális ellátás, a munkaügyi szabályozás és foglalkoztatási támogatások átalakítása.
(mti/hvg.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.