A Tisza áradása miatt lezárták a szegedi alsórakpartot. A levonuló árhullám miatt reggel már 570 cm volt a folyó vízállása. A szegedi szakaszon csak 6 és fél méteres szint után rendelik el a készültséget, a rakpartot azonban a balesetveszély miatt már most lezárták. A Tisza Tiszabecstől Vásárosnaményig apad, lejjebb azonban árad. A belvíz több ezer hektárt öntött a Dunántúlon és az Alföldön is, jelenleg 93 ezer hektár van víz alatt, ebből 46 ezer hektár vetés és szántó.
Harmadfokú a készültség a Sajón, a Hernádon és a Taktán. A Sebes-Körös alsó szakaszán és a Berettyón délelőtt másodfokra növelték a védekezés szintjét.
Több utat is le kellett zárni Borsod-Abaúj-Zemplén megyében a Hernád áradása miatt. Elzárt település nincs, több falvat azonban csak nagyobb kerülővel lehet megközelíteni. Az autósok egyelőre nem használhatják a Sajólád és Bőcs, a Sajópörös és Kesznyéten, a Hernádszentandrás és Pere, valamint a Novajidrány és Vizsoly közötti utat. A Független Hírügynökség információi szerint a Hidasnémeti és Pálháza közötti út egy részét a víz annyira alámosta, hogy egy szakaszon be is szakadt. Eddig kilenc embert kellett kitelepíteni három Borsod megyei településen, a belvíz miatt átázott veszélyessé vált házakból.
Dobson Tibor, a Katasztrófavédelem szóvivője előzőleg úgy nyilatkozott: az elmúlt hét végén a tűzoltókat közel ezer esetben kérték segítségül főképpen vihar, illetve esőzés okozta károk elhárítására, a legtöbbször Borsod megyében. A hegyekből lezúduló víz következtében megáradtak a patakok, megteltek az árkok, és ez a huszonnégy településen mintegy háromszázhetven lakóházat veszélyeztetett.
Pest megyében is gondokat okozott a belvíz. Hétfőn hajnalban Inárcson egy épület egyik fala kidőlt, személyi sérülés nem történt.
(klubradio.hu, Magyar Rádió)
Büntetést követel az Air India katasztrófa egyik áldozatának édesapja + videó
